Katarzyna Frendl wygrywa klasę pań XXIII Grand Prix Fiata

Po raz dwudziesty trzeci, 56 dziennikarzy prasy, radia, telewizji i internetu z Polski i Litwy spotkało się 15 czerwca 2016 r. na Torze Kielce w Miedzianej Górze, by rywalizować w Grand Prix FCA Poland o tytuły nieoficjalnych Mistrzów Polski w wyścigach samochodowych zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

W tym roku dziennikarze ścigali się samochodami Alfa Romeo Giulietta 1750 Turbo Quadrifoglio Verde TCT o mocy 240 KM i Abarthami 595 1,4 Turbo o mocy 145 KM. Zawodnicy mieli do przejechania 4 odcinki specjalne po torach wytyczonych  przez wiceprezesa Automobilklubu Kieleckiego. W tym roku przy pięknej, słonecznej pogodzie dziennikarze udowodnili, że ich domeną jest nie tylko praca przy użyciu pióra, kamery, mikrofonu czy też komputera, ale również doskonała sportowa rywalizacja na torze wyścigowym, przejeżdżając szybko, ale i bezpiecznie (nie „łapiąc” punktów karnych) wytyczone na torze próby sportowe.

Tegoroczne zawody, wzorem tym z lat ubiegłych, stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Różnica czasu pomiędzy pierwszym i dziesiątym   zawodnikiem w klasyfikacji generalnej to niewiele ponad 5 sekund. Najlepszymi, najszybszymi dziennikarzami w tej rywalizacji, którzy najlepiej poradzili sobie z próbami, umiejętnie wykorzystując możliwości Alfy Giulietty QV i Abartha 595, byli dziennikarze popularnego tygodnia Auto Świat, którzy zajęli całe „pudło” w klasyfikacji generalnej Grand Prix: pierwsze miejsce zajął pan Adam Mikuła (zwycięzca Grand Prix w latach 2012-2013), który wyprzedził pana Marcina Matusa    (ubiegłorocznego zwycieżcę Grand Prix ) i pana Janusza Borkowskiego.

Najlepszą dziennikarką w tych zawodach, podobnie jak w roku ubiegłym, była pani Katarzyna Frendl z portalu internetowego Motocaina.PL, pokonując panią Iwonę Petrylę z Dolnoślaskiego Portalu Gospodarczego i Annę Juśkiewicz z Polskiego Radia Katowice. Także w klasyfikacji drużynowej dziennikarze tygodnika Auto Świat pokazali klasę, zajmując zdecydowanie pierwsze miejsce i wyprzedzając dziennikarzy z portalu INTERIA.PL, a „brąz” wywalczyli dziennikarze magazynu Top Gear (zwycięzcy Grand Prix z roku 2014).

W tym roku, w XXIII GP FCA Poland wystartowało aż trzynastu debiutantów, a najlepszym wśród Nich okazał się pan Piotr Kozłowski z portalu MOTO.PL. Nagrodzono także dziennikarzy w kategorii  „50+” – tutaj bezkonkurencyjnym kierowcą wyścigowym okazał się pan Jacek Jurecki z portalu INTERIA.PL (lider dotychczasowego rankingu  Grand Prix).
Tak jak w latach ubiegłych, nie mogło zabraknąć w Grand Prix dziennikarzy z Litwy, a najlepszy z Nich, pan Ljurgis Paplaitis z tygodnika Motorai Delfi Autobild w klasyfikacji generalnej zajął 18 miejsce.
W załączeniu komplet wyników XXIII Grand Prix FCA Poland 2016.

Grand Prix FCA Poland to także okazja do zaprezentowania dziennikarzom nowości, które aktualnie wzbogacają ofertę grupy Fiat Chrysler Automobiles na polskim rynku samochodowym.

W tym roku była to okazja do zaprezentowania – podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyło 75 dziennikarzy – nowych modeli Fiat Professional (Fullback, Talento, Fiorino ), nowej Alfy Romeo Giulia i nowej gamy Abartha 595.

Nową Alfę Romeo Giulia można już zamówić w Salonach marki w Polsce od 23 maja br. Gama składa się z trzech poziomów wyposażenia: Giulia, Giulia Super oraz topowej wersji Giulia Quadrifoglio dostępnych w następujących wersjach silnikowych: 2.2 Diesel o mocy 150 KM i 180 KM oferowanych z manualną, sześciostopniową lub automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów; 2.9 V6 Biturbo benzyna o mocy 510 KM, wyposażoną w momencie premiery manualną, sześciostopniową skrzynię biegów. Nowa Giulia wyposażona w tylny napęd.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze