Kaski chłodzące mózg

Dobra ochrona głowy podczas jazdy jednośladem to podstawa, wiedzą o tym wszystkie motocyklistki. Jednak kask chroni w razie wypadku głównie przed urazami mechanicznymi, ale nie innymi konsekwencjami wypadków... na przykład, zbyt wysoką temperaturą mózgu. Zobacz na filmach działanie tego kasku.

Wyglądają jak tradycyjne kaski, ale mają nad nimi ważną przewagę – ratują mózg!
fot. ThermaHelm

Tradycyjne kaski zbudowane są z pianki polistyrenowej (materiał z tworzywa sztucznego charakteryzujący się dobrymi parametrami izolacyjności termicznej) i choć ta chroni przed efektem mechanicznych uderzeń o twarde przedmioty, czy podłoże, to ma jedną wadę: nie pozwala na właściwe chłodzenie głowy, a właściwie jej wnętrza. Tymczasem wysoka temperatura „obudowy” naszego najcenniejszego organu, która wzrasta w następstwie wypadku powoduje opuchnięcie mózgu, a to może prowadzić do śmierci.

Remedium na te problemy ma być ThermaHelm – nowa technologia tworzenia kasków. Po uderzeniu wewnątrz skorupy aktywowana jest reakcja chemiczna, która powoduje chłodzenie głowy motocyklisty. Dziesje się to poprzez schłodzenie powłoki okrywającej czaszkę. W efekcie zmniejsza się ryzyko zgonu, a zwiększa się czas na dotarcie służb ratunkowych.

Innowacyjne kaski przeszły już testy bezpieczeństwa i wkrótce zagoszczą na głowach motocyklistów. Wówczas być może zmianie ulegną statystyki – dziś aż 80% śmiertelnych wypadków motocyklowych jest spowodowanych właśnie urazami głowy.

Więcej o ThermaHelm przeczytasz tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze