Agnieszka Serafinowicz

Kaskadowe kontrole prędkości w całej Polsce. Zdejmijcie nogę z gazu

30 czerwca 2023 Policja zapowiedziała masową akcję. Kaskadowe kontrole prędkości będą przeprowadzane w całym kraju, to dobry dzień, by pamiętać o nieprzekraczaniu ograniczeń prędkości na drogach.

Spis treści

Policja poinformowała za pośrednictwem swojego biura prasowego o planach przeprowadzenia w całej Polsce działań. O jakie działania chodzi? To przede wszystkim kaskadowe kontrole prędkości, ale nie tylko.

Kaskadowe kontrole prędkości 30 czerwca

30 czerwca br. zostaną przeprowadzone ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Tego dnia policjanci obejmą nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a przyczyną ich jest nadmierna prędkość.

kaskadowe kontrole prędkości

Kaskadowe kontrole prędkości – na czym to polega?

Czym różni się kaskadowa kontrola prędkości od „zwykłej” kontroli prędkości? Otóż kaskadowy pomiar prędkości prowadzony jest przez policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, w kilku miejscach i na tym samym odcinku drogi. W przypadku zwykłego pomiaru prędkości mamy zazwyczaj do czynienia z pojedynczym patrolem wyposażonym w miernik prędkości. W przypadku kontroli kaskadowych na tej samej trasie należy spodziewać się kilku zespołów policjantów.

Kaskadowe kontrole prędkości to nie wszystko, policja zapowiada kontrole dynamiczne.

Prowadzenie kaskadowych pomiarów prędkości to nie wszystko. Policja poinformowała również, że będzie prowadzić kontrole w sposób dynamiczny. O co chodzi? Otóż policjanci ruchu drogowego w radiowozach z wideorejestratorami będą w zdecydowany i konsekwentny sposób egzekwować od kierujących przestrzegania przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.

Policjanci przypominają, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości często jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, których skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, a nawet utrata życia. Pamiętajmy – kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale też za innych użytkowników dróg!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze