Kask stworzony dla zwycięzcy
Ekipa BMW Motorrad w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziła do swojej oferty kask "Race" przeznaczony do użytkowania w sporcie motocyklowym. Jego premiera odbyła się w Nürburgring.
BMW Motorrad wdrożył plan poszerzenia oferty kasków przeznaczonych specjalnie dla entuzjastów jazdy torowej. Efektem tych działań został kask „Race”.
Podczas wielu jazd testowych i prób w tunelu powietrznym, kask przygotowywany był specjalnie pod kątem przydatności na torze. Dla uzyskania jeszcze większej wiarygodności ekipa BMW skorzystała także z bogatego doświadczenia zawodników jeżdżących na Nuerburgring w ubiegły weekend. Byli nimi: Joerg Teuchert, Gareth Jones, Lucy Glockner oraz Irek Sikora – reprezentanci Wilbers BMW Team.
| BMW Motorrad „Race” |
![]() |
|
fot. BMW
|
W ten sposób eksperci BMW pozwalają na spotkanie wiedzy zawodników z ich zapotrzebowaniem na innowacje. W swoich działaniach biorą pod uwagę przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, aerodynamikę, komfort użytkowania, jak również widoczność i wentylację.
Kask Race według planów ma pojawić się na rynku w 2013 roku.
Najnowsze
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
Ford Mustang Mach-E Rally to jedna z tych propozycji, które już na pierwszy rzut oka mówią: nie jestem zwykłym elektrycznym SUV-em. W Europie dostępny jest w ograniczonej liczbie egzemplarzy i bazuje na topowej wersji GT, do której dołożono pakiet Rally. I to właśnie ten pakiet jest kluczem do całej historii. Już na starcie Mach-E Rally […] -
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
-
Opony to za mało. Te 2 płyny w aucie decydują o bezpieczeństwie zimą. Sprawdź przed wyjazdem!
-
Niebezpieczne „mikołajki” pod maską: na 8 z 10 płynów do spryskiwaczy nie można polegać

Zostaw komentarz: