Kask dla kobiet – Schuberth Modular C3W

Masz problem ze znalezieniem dla siebie kasku? Większość jest za duża, za ciężka, nie pasuje do Twojej głowy? Marka Schuberth stworzyła wyjątkowy kask. Model Modular C3W został zaprojektowany specjalnie dla kobiet.

Niemiecka marka kasków Schuberth po wnikliwych badaniach wykonała przystosowany do kobiecej głowy model C3W. Charakteryzuje się on mniejszym rozmiarem, niż większość tego typu skorup, gdyż jak podkreśla sam producent, kobiece głowy są mniejsze oraz węższe. Wnętrze kasku wypełnia pianka, która dostosowuje się do kształtu czaszki, zapamiętując najmniejsze różnice konturu głowy. Środek wykonany jest z miękkich materiałów, podszewki z mikrofibry, która jest antybakteryjna, antyalergiczna oraz przystosowana do łatwego czyszczenia m.in. z pudru.

 

C3W pełni również funkcję kasku szczękowego, dzięki czemu stojąc w korkach możemy zapewnić sobie doskonałą wentylację, a także na szybkim postoju np. pomalować sobie usta.
fot. Schuberth

 

Po zamknięciu „szczęki” kask jest cichy niczym klasyczny „integral”, co z pewnością okaże się przydatne w dalszych podróżach. Dzięki badaniom, jakie zastosował producent w tunelu aerodynamicznym, otrzymujemy kask, który ma spełniać najwyższe standardy między innymi jego zadaniem ma być niwelowanie odczuwalności przeciążeń, przez co ma zapewnić poczucie stabilności przy wyższych prędkościach. Projekt kasku jest na tyle funkcjonalny, że otrzymujemy mały deflektor, który znajduje się pod brodą. Ma on kształt kołnierza i ma być odpowiedzialny za wyciszenie szumu spowodowanego pędem wiatru.

 

Model C3W jest kaskiem najlżejszym w swoje klasie, co przy blisko 14 producentach wykonujących kaski szczękowe trzeba uznać za duży sukces. Waga 1,542 gramów jest wynikiem godnym pozazdroszczenia
fot. Schuberth

Twórcy tego kasku nie zapomnieli, również o osłonie przeciwsłonecznej dzięki której nie musimy zakładać okularów, aby uchronić się przed promieniami UV. Jest ona odporna na parowanie. Modular spełnia normy bezpieczeństwa ECE 22.05, posiada także zapięcie zapadkowe, które łatwe jest w użyciu.

 

Kask z pewnością będzie się cieszył dużym zainteresowaniem kobiet, które dużo podróżują i na pierwszym miejscu stawiają komfort oraz bezpieczeństwo.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze