Kasia Frendl, Zachar, Kickster i Kuba Bielak ambasadorami Poznań Motor Show 2020

Z pewnością nie możecie się doczekać Poznań Motor Show 2020, który odbędzie się w tym roku w dniach 26-29 marca. Redaktor naczelna motocaina.pl Katarzyna Frendl została ambasadorką tegorocznej edycji targów. Do grona ambasadorów dołączyli także: Zachar Zawadzki, Sebastian Kraszewski „Kickster” oraz Kuba Bielak.

Katarzyna Frendl to dziennikarka motoryzacyjna, autorka motocaina.pl, pasjonatka motoryzacji wszelkiej. Skutecznie łamie stereotypy – wiedzą o samochodach, motocyklach, sporcie motorowym, old- i youngtimerach, a nawet ciężarówkach i pojazdach militarnych zawstydza niejednego mężczyznę. Mówi o swej pasji z zapałem entuzjastki, rzeczowością ekspertki i kobiecą prostotą. Jeździła samochodem F1, formułą BMW, a nawet Rosomakiem. Wymarzony kierunek eksploatacji pojazdów – będący kooperacją Wydziału Mechanicznego WAT oraz Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej – jako jedyna na roku ukończyła z wyróżnieniem.

Wciąż odkrywa i promuje talenty kobiet, wspierając je w realizacji marzeń, poszerzaniu wiedzy i umiejętności oraz motywując zarówno amatorki jak i zawodniczki w walce o najwyższe trofea. Organizuje samochodowe i kartingowe zawody dla pań, szkolenia z doskonalenia techniki jazdy dedykowane kobietom, integruje środowisko motocyklistek.

Dlaczego warto wybrać się na Poznań Motor Show?

Zmieniona formuła Poznań Motor Show jest dla mnie wybitnie ciekawa. W czasach rządzonych przez nanotechnologię i elektronikę, gdzie wciąż poszukuje się najmniej szkodzącej środowisku alternatywy do paliw kopalnych, wszystko dzieje się niezwykle szybko. Z sentymentem wspominam swoją pierwszą jazdę wodorowym BMW serii 7 (Hydrogen) w 2006 roku i moje zdziwienie, kiedy zbiornik wodoru – zajmujący ponad pół bagażnika – był tak ogromny, że ograniczał widoczność do tyłu. Dziś baterie zasilające silniki elektryczne w autach i jednośladach stają się coraz mniejsze i bardziej wydajne. Co roku zwiększa się zasięg nowo produkowanych modeli, a koncerny łączą siły, aby wymyślić najbardziej racjonalne sposoby komunikacji między pojazdami. Priorytetem jest bezpieczeństwo, ochrona środowiska, ale i komfort nas – kierowców. Czy samochody autonomiczne wkrótce wyjadą na polskie drogi, a nasze dzieci nie będą już kierować, a przemieszczać się? Czy zmieni się totalnie myślenie o motoryzacji? Cóż, czas pokaże. Żyjemy w bardzo ciekawych moto-czasach i warto się początkowi tych przemian przyglądać z bliska. A zaczynamy właśnie od elektromobilności – kto jest zainteresowany przyszłością motoryzacji powinien przyjechać na Poznań Motor Show!

Do grona Ambasadorów tegorocznych targów Poznań Motor Show dołączyli także Zachar Zawadzki, Sebastian Kraszewski „Kickster” oraz Kuba Bielak.

Zachar Zawadzki. Twórca portalu AutoCentrum.pl. Testowanie aut rozpoczął w 2010 roku, a przygodę z nagrywaniem filmów dwa lata później – wtedy jeszcze dla portalu AutoCentrum.pl. W 2014 roku założył kanał Zachar OFF, który cieszy dużą popularnością wśród fanów motoryzacji. Wypracował własną, charakterystyczną formułę testową ze słynnym „testem dwumetrowca” i „macaniem plastików”. Nie ucieka od trudnych i poważnych tematów. Z ciekawością przygląda się nowym technologiom.

– Rynek motoryzacyjny zmienia się dziś w dwóch kompletnie różnych prędkościach. Pod presją obowiązujących norm branża błyskawicznie wprowadza na rynek nowe modele, ale po drugiej stronie jest klient, który nie ma tej presji i jego świadomość zmienia się w zupełnie innym, naturalnym tempie. Zrównanie tych prędkości jest dziś dla branży jednym z najtrudniejszych wyzwań i wierzę w to, że Poznań Motor Show będzie wielkim krokiem na drodze do tego celu.

Sebastian Kraszewski „Kickster”. Jeden z najpopularniejszych Youtuberów w polskiej branży motoryzacyjnej. Swój pierwszy film opublikował pod koniec 2015 roku. Od tego czasu jego kanał zgromadził ponad 700-tysięczną społeczność, a oglądalność jego filmów liczona jest w milionach wyświetleń. Słynie z olbrzymiego poczucia humoru, bezpośredniego języka oraz charakterystycznego stylu montażu.

Świat się rozwija. Kiedyś nie wyobrażaliśmy sobie telefonu bez kabla, dzisiaj mamy małe komputery w kieszeni. Skrzynie automatyczne były wartkie niczym wielbłąd na mrozie ciągnący ciężarówkę. Obecnie zmieniają biegi szybciej niż mrugnięcie oka. Kiedyś samochody pluły olejem, ryczały podobnie jak wcześniej wspomniany wielbłąd i kopciły na czarno. No na niebiesko, jeśli były Hondami Civic. A teraz niektóre z nich wcale nie wydają dźwięków, jeżdżą na prąd i potrafią być szybsze niż Ferrari Testarossa czy Lamborghini Diablo. Czy to dobry kierunek rozwoju? Nie wiem. Tak naprawdę każdy samochód ma swoje zalety. Chyba, że to Polonez.

Kuba Bielak. Współzałożyciel i zarządzający Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie. Ekspert  z dziedziny bezpieczeństwa jazdy samochodem oraz metodyki treningu jazdy samochodem. Ma ogromne doświadczenie jako wykładowca i prelegent z dziedziny bezpieczeństwa jazdy. Absolwent warszawskiej AWF. Jego pasje to windsurfing i narciarstwo. Wieloletni trener i instruktor narciarstwa (specjalizacja AWF narciarstwo alpejskie).Świetnie czuje się przed kamerą , bezpośredni, z poczuciem humoru, szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Prezenter programów o tematyce bezpieczeństwa jazdy i motoryzacji kanału TVN TURBO . „Jazda polska”, „Jazda nie polska” , ” K2 – kierowców dwóch ” „Wypad z kraju” . Autor programu Homo Motoricus i projektu Homo Motoricus.

Targi Motoryzacyjne w Poznaniu od zawsze budziły niesamowite emocje nie tylko wśród fanów motoryzacji. Przez jeden weekend w Poznaniu otwiera się  okno motoryzacyjnego świata przez które możemy zobaczyć trendy , nowości , tendencje i marzenia związane z rynkiem motoryzacyjnym. Dzięki doświadczeniu najwyższej jakości organizacji targów do Poznania chce przyjeżdżać świat i nie jest to jedynie lokalna nasza Polska impreza ale Targi które liczą się po za naszymi granicami. Dlatego właśnie można zawsze liczyć na wystawców z najwyższej światowej półki. Targi to nie tylko wystawa, to szereg imprez towarzyszących które gromadzą wspaniałych fachowców z róznych motoryzacyjnych dziedzin i stają się platformą wspólnego działania nie tylko w wymiarze handlowym ale również naukowym, socjologicznym i oczywiście towarzyskim.  Jeszcze kilka lat temu obawiano sie czy targi maja jeszcze sens wobec rozwoju internetu i innych form marketingu. Dziś z całą pewnością mogę stwierdzić że Targi Motoryzacyjne w Poznaniu nie muszą się obawiać nowych technologii sprzedaży i marketingu bo tworzą tak unikalne i wysublimowane święto motoryzacji, któremu nie jest w stanie dorównać żaden internetowy event.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ha ha! Tylko nie o wygląd a raczej o wiedzę Kasi tu chodzi 😉

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Trzeba przyznać, że z całej zgrai, Kasia wygląda najlepiej! 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze