Karolina Pilarczyk walczy o statuetkę w plebiscycie „Serce dla Zwierząt”. Jak można głosować?

Dwukrotna Mistrzyni Europy w driftingu, doskonale znana wszystkim fanom motosportu, tym razem znalazła się w gronie osób nominowanych w plebiscycie „Serce dla Zwierząt” portalu Psy.pl.

Karolina ”CK” Pilarczyk to znana Królowa Polskiego Driftu, posiada licencję King of Europe, King of Asia oraz Polskiej Federacji Driftingu. Ten sport podbił serce zawodniczki w 2004 roku. Od tego momentu zaczyna się jej zawodowa kariera, która trwa do dziś, a charakterystyczne logo i kolor fuksji jest znakiem rozpoznawczym wśród fanów motosportu na całym świecie.

Niekwestionowana gwiazda polskiego driftu, czyli techniki prowadzenia pojazdu w kontrolowanym poślizgu, prywatnie słynie także ze swojej miłości i zaangażowania w los czworonogów, zwłaszcza bezdomnych psów szukających troskliwej opieki i otwartego, przyjaznego domu.

Pani Karolina jest ambasadorką Fundacji AST, której celem jest ratowanie terierów typu bull. A w jej domu mieszkają dwa adoptowane amstafy o imieniu Borys i Tequila. Swoją rozpoznawalność wykorzystuje w szczytnym celu, angażując się w adopcje zwierząt. Nominację w plebiscycie „Serce dla Zwierząt” przyznał organizator, portal Psy.pl. Obok Karoliny Pilarczyk o nagrodę ubiega się siedem osób.

Jak zagłosować w plebiscycie?
„Serce dla Zwierząt” to coroczny plebiscyt, organizowany od 2004 r. przez portal Psy.pl, którego celem jest wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w pomoc zwierzętom. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową: http://www.sercedlazwierzat.pl/glosowanie-2020/ i trwa do końca października. Tam także można zapoznać się z sylwetkami wszystkich kandydatów.

A kto w tym roku znalazł się w zaszczytnym gronie osób nominowanych do nagrody? To osoby znane, ale także całkiem anonimowe – a łączy ich wszystkich serce wrażliwe na los naszych „braci mniejszych”. Poniżej sylwetki pozostałych siedmiu kandydatów:

  • Jeżurkowo – to prawdopodobnie najmniejszy w Polsce ośrodek ratujący małe zwierzęta, prowadzony przez Małgorzatę i Oktawiana Szwedów w podwarszawskiej wsi Skierdy. Schronienie znajdują tu głównie jeże, a także wiewiórki, młode zające czy nietoperze.
  • Judytowo – to miejsce, w którym niepełnosprawny znaczy wyjątkowy. Około 80 km od Warszawy, w Woli Wodzyńskiej, z inicjatywy Fundacji dla Szczeniąt Judyta, powstał azyl dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych. Daje schronienie psom sparaliżowanym, po amputacji łap czy skomplikowanych neurologicznych i ortopedycznych operacjach, a także czworonogom obciążonym wadami wrodzonymi.
  • Ewa Zgrabczyńska – zoolog, dyrektorka Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, którą cała Polska poznała bliżej jako wybawicielkę „nieumarłych” tygrysów. Zaangażowała się w dramatyczną akcję ratowania tygrysów, które utknęły w ciężarówce przy granicy pod koniec ub.r. Dzięki niej udało się uratować zwierzęta i zebrać 2 mln zł m.in. na stworzenie w środku lasu, części poznańskiego zoo, tygrysiarni z basenem – także dla dwóch staruszków z transportu: Gogha i Kana.
  • Magdalena Krupecka – 10-latka z Gałowa (gm. Szamotuły), która widząc dorosłych obrzucających rannego bociana kamieniami, nie bacząc na niebezpieczeństwo dotkliwego dziobnięcia wzięła go na ręce i zaniosła do domu, tym samym ratując mu życie. Okazało się, że miał złamane skrzydło, zranioną nogę i dziób. Wśród ocalonych przez Madzię zwierzaków są także jeż, królik czy gołąb.
  • Przemysław Łuczak – lekarz weterynarii z Gdańska, ekspert od zwierząt egzotycznych i futerkowych, osobowość internetowa. Prowadzi fanpage na Facebooku Egzoovet, gdzie edukuje społeczność w zakresie prawidłowej opieki nad zwierzętami oraz w odważny sposób piętnuje nieodpowiedzialność ich opiekunów.
  • Zbigniew Kowalewski – w miejscowości Krzykosy (gm. Kłodawa) prowadzi przytulisko „Krzykosiaki – Psy w potrzebie”, w którym troskliwą opiekę znajdują porzucone, skrzywdzone, niechciane przez człowieka psy. Często są to zwierzęta chore czy też agresywne. W przytulisku „Krzykosiaki” dostają szansę na wyleczenie i socjalizację.
  • Pudelek.pl – jeden z największych w Polsce portali o gwiazdach, angażujący się w walkę o prawa zwierząt, a szczególnie psów. Dzięki zasięgom, jakie ma portal, skutecznie pomaga czworonogom, organizuje zbiórki pieniędzy czy, przy udziale celebrytów, promuje pozytywne postawy wobec zwierzaków.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze