Karolina Pilarczyk świeci przykładem

Karolina Pilarczyk świeci przykładem
Akcja „Świeć Przykładem - #PodajDalej” - ma nową ambasadorkę, polską drifterkę Karolinę Pilarczyk.

To już druga edycja akcji mającej na celu podnoszenie bezpieczeństwa pieszych. „Świeć Przykładem - #PodajDalej” - propaguje noszenie odblasków i przekazywanie ich swoim bliskim. Akcja organizowana wspólnie przez Policję, Polską Radę Ekumeniczną oraz Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, w tym roku zyskała wspaniałą ambasadorkę - podwójną Mistrzynię Europy w drifcie - Karolinę Pilarczyk. 

„Cieszę się, że powstała taka inicjatywa. Powinno się uświadamiać pieszym, że są mało widoczni na drodze i że kierowca ma bardzo mało czasu, by ich dostrzec i zareagować” - powiedziała nam Karolina.

Karolina Pilarczyk świeci przykładem

Karolina Pilarczyk świeci przykładem
„Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów” - przekonywał do noszenia odblasków, również na terenach zabudowanych, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, nadkom. Mariusz Ciarka.

Akcja #PodajDalej zachęca także, by element odblaskowy podarować swoim bliskim, przyjaciołom, rodzinie, aby byli oni widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. To wspaniały prezent, który choć niedrogi może uratować coś tak bezcennego jak ludzkie życie.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.