Karolina Czapka będzie startować w Dubaju!

05 stycznia 2010
Nie milkną pogłoski o tym, że utytułowana Karolina Lampel - Czapka - kierowca wyścigowy zawiesza karierę. Motocaina dotarła jednak do informacji, że nasza czołowa ścigantka wystartuje już w styczniu w arcytrudnym, 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Oto co nam powiedziała.

W zeszłorocznym wyścigu Karolina startowała BMW 120d
fot. z archiwum K. Czapki
Karolina wraz z zespołem trzech Niemców wystartują w 24H Series Dubai - niezwykle wyczerpującym i wymagającym wyścigu, w którym udział biorą wyjątkowe samochody tj. Lamorghini, Donkervoort, Porsche, Ascari, Aston Martin, czy Ferrari - w sumie 172 załóg w 11 klasach. Polka wystartuje Lotusem Exige GT4 z nr 70. W zeszłorocznym wyścigu jechała BMW 120d i tak wspomina zmagania:

- To niesamowite, gdy masz przez 24-godziny sto procent koncentracji. Oczywiście kierowcy się zmieniają, ale to nie znaczy, że nasza uwaga jest odwrócona od tego, co się dzieje na torze. Podczas jazdy trzeba mieć oczy dookoła głowy, zewsząd nacierają jedne z nadroższych aut świata - nikt się nie przejmuje uszkodzeniami nadwozia. Najważniejsze to dotrzeć do celu.

Lotus Exige GT4
fot. 24hdubai.com
Zespół Karoliny: RED Motorsport
Samochód: Lotus Exige GT4 (1800 cc)
Skład teamu:
- Karolina Lampel-Czapka
- Martin Roos
- Gunther Deutsch
- Marco Deutsch

Impreza odbywa się w dniach 14-16 stycznia 2010 roku i startuje w niej kilka kobiet innych narodowości. Zaraz po wyścigu doniesiemy o rezultacie teamu Karoliny.


Karolina z włodarzami wyścigu.
fot. z archiwum K. Czapki
W wyścigu bierze też udział zespół z Polski Lukas Motorsport, jadący Porsche 997 GT3 Cup, w składzie: Robert Lukas, Mariusz Miekos, Stefan Bilinski, Teodor Myszkowski i Adam Kornacki.

Więcej o 24-godzinnym wyścigu przeczytasz na http://www.24hdubai.com/

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!