Karolina Autosport przed rundą DMV

Karolina Lampel-Czapka wystartuje w trzeciej rundzie DMV Tourenwagen Challenge na Hockenheim Ring. To jedyna kobieta w stawce, która rywalizuje w klasie 9 z bliźniaczym Megane Trophy Szwajcara Jörga Schoriego, dwoma BMW M3 DTM, Toyotą MR2 Turbo oraz KTM X-Bow. 

Dwa półgodzinne wyścigi odbędą się w sobotę na pętli Grand Prix o długości 4,574 km. Zgłoszono 46 kierowców z Niemiec, Szwajcarii, Czech, Polski i Szwecji. Na liście zgłoszeń znalazły się m.in. Audi A4 DTM,
12 Porsche, w tym sześć GT2, trzy Ferrari Challenge, trzy Vipery, Corvette. W ramach zawodów zostanie rozegrana runda polskich pucharów Kii cee’d i Picanto (w tej ostatniej startuje Magdalena Wilk w Kii oklejonej w barwy Motocainy).

fot. Grzegorz Kozera

– Przerwa między rundami mistrzostw Polski jest dosyć duża, więc postanowiliśmy zaliczyć dodatkowy start. Wiadomo, że im więcej się trenuje i jeździ, tym lepsze przychodzą wyniki. Dwa tygodnie temu odwołano nam rundę mistrzostw strefy na Słowenii, ale otrzymaliśmy zaproszenie na DMV Tourenwagen Challenge
i postanowiliśmy z niego skorzystać. Jedziemy do Hockenheim – mówi Karolina. Dodaje – w zeszłym roku byliśmy na tym torze. Jest dosyć sympatyczny, fajnie się tam jeździ. Sądząc z listy zgłoszeń, będzie spora konkurencja. W mojej klasie oprócz innych samochodów jest drugie Megane Trophy i to mnie satysfakcjonuje. Chciałabym pościgać się jednakowymi autami. Aktualnie zmagam się z anginą, ale jestem optymistką przed weekendem. Ciężarówka teamu wyjeżdża dzisiaj, my wyruszamy jutro. Na piątek zaplanowano wolne treningi i dwie sesje kwalifikacyjne, a wyścigi odbędą się w sobotę. Cieszę się, bo w Hockenheim są też „kijanki” i fajnie, że będzie dużo zawodników z Polski.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze