Karolina Autosport przed Renault Race Festival

Dziewięciokrotna mistrzyni Polski, Karolina Lampel-Czapka, broni prymatu w Renault Race Festival na Nürburgringu. Trzecia edycja wyścigu na Pętli Północnej odbędzie się w sobotę rano przed rozpoczęciem wyścigu 24-godzinnego na Nürburgringu.

Na kultowym torze w górach Eifel spodziewana jest 200-tysięczna widownia. Tym razem listę zgłoszeń ograniczono do 70 kierowców. Karolina pojedzie Renault Megane Trophy, jednym z czterech w stawce. Na czwartek i piątek zaplanowano dwie godzinne sesje kwalifikacyjne. Wyścig na dystansie czterech okrążeń, czyli 101,512 km, rozpoczyna się w sobotę o godz. 8.45.

Pierwsza edycja Renault Race Festival w 2009 roku, zakończyła się sukcesem Jensa Schäfera, jadącego historycznym Renault Alpine A110, ale już rok później, podczas dekoracji zagrano Mazurka Dąbrowskiego. Karolina Lampel-Czapka wyprzedziła o 54 sekundy JJ. Magalhaesa w Renault Clio. Ustronianka ruszająca z drugiego pola, wygrała start i utrzymała prowadzienie do mety otrzymując trzy puchary – za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, klasie – i trofeum dla najlepszej kobiety.

Mamy naadzieję, że Karolina i tym razem powtórzy ten sukces!

Karolina Lampel – Czapka
fot. Karolina Autosport

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze