Agnieszka Serafinowicz

Kalle Rovanperä i Drift Masters European Championship na Narodowym

Kalle Rovanperä będzie największą gwiazdą finału Drift Masters European Championship

Spis treści

Szykuje się gratka dla fanów fińskiego kierowcy i miłośników motorsportu, którzy doceniają umiejętności Mistrza Świata WRC. Przy okazji przypomnijmy sobie jak Kalle zaczynał w Yarisie WRC:

Kalle Rovanperä – kiedy na Narodowym?

Finał Drift Masters European Championship 2023 zagości 15 i 16 września na PGE Narodowym. Organizator zapewnia, że będą to największe zawody w historii driftingu, a Warszawa w tych dniach ma stać się „globalną stolicą tego spektakularnego i najszybciej rozwijającego się motorsportu”.

Kalle Rovanperä – jaka konkurencja?

Oprócz Kallego Rovanpery, wystartuje 50 kierowców z 23 krajów (w tym dzikie karty z Japonii i USA). Wszyscy oni będą walczyć o nagrodę sezonu na specjalnie zaprojektowanym i wylanym z asfaltu torze, który po raz pierwszy w historii PGE Narodowego powstanie na płycie warszawskiego stadionu.

kalle rovanperä
Yaris WRC, to w tym samochodzie Kalle Rovanperä został mistrzem świata (zdjęcie ilustracyjne, przedstawia testy Yarisa WRC)

Kalle Rovanperä – mistrz świata WRC szykuje się na drift

Właśnie poznaliśmy ostatnią gwiazdę tego wydarzenia, która weźmie udział w rywalizacji najlepszych drifterów na świecie. Będzie to Kalle Rovanperä, obecny Mistrz Świata WRC. Kalle wystartuje w tegorocznym sezonie Drift Masters European Championship 2023, w tym w wielkim finale na PGE Narodowym. Cały sezon jak i runda finałowa zapowiadają się doprawdy pasjonująco!

Kalle Rovanperä i Drift Masters European Championship

Pierwszy raz w historii tak wielu utalentowanych i doświadczonych międzynarodowych kierowców driftingu stanie do walki na tak dużym obiekcie. Finałowy etap tegorocznego cyklu DMEC to driftingowe wydarzenie, na które fani motorsportu czekali od zawsze!

Drift Masters European Championship łączy w sobie finezję i wyjątkowe techniczne umiejętności najlepszych kierowców oraz potworną moc unikalnych samochodów, dostarczając w efekcie ogrom ekscytujących driftingowych akcji w jednym spektakularnym motoryzacyjnym wydarzeniu. Bilety na to wydarzenie można kupić za pośrednictwem platformy eBilet.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze