Kalendarz Motocyklistki Śląsk 2018

Już są! Kalendarze z motocyklistkami i sportowcami do kupienia w szczytnym celu! Nie zastanawiaj się, tylko pomóż uzbierać pieniądze na walkę z rakiem piersi i kupno sprzętu, który trafi na oddział chirurgii onkologicznej szpitala w Katowicach.

Motocyklistów zbyt dobrze się nie kojarzy (wynik badania SW Reaserch „Bezpieczeństwo na drodze oczami polskich kierowców). Kierowcy samochodów osobowych często uważają ich za zło konieczne i przyczynek do wielu wypadków. Co gorsze, nadal funkcjonuje stereotyp, że motocyklami jeżdżą wyłącznie mężczyźni. Dlatego warto pisać o akcjach, które podejmują motocykliści, a w tym wypadku motocyklistki, by udowodnić, że swoją pasję można przekuć w wymierną, mierzalną wartość. Ta wartość to pieniądze, które mogą uratować czyjeś życie.

Facebookowa grupa „Motocyklistki Śląsk i okolice„, licząca ponad 860 członkiń, postanowiła stworzyć specjalny kalendarz, w którym występują – zamiast modelek – one same. Prawdziwe – z krwi i kości – kobiety, które kochają motocykle. W akcję zaangażowanych jest około 200 wielbicielek jednośladów! Do tak zacnego grona dołączył na łamach kalendarza także kierowca wyścigowy Paweł Szkopek, 11-krotny motocyklowy mistrz Polski, zawodnik startujący i punktujący w mistrzostwach świata World Superbike i World Supersport oraz zawodnik FIM Endurance World Championship. Na innej karcie w kalendarzu rozpoznamy z kolei Marcina Różalskiego, zawodowego kick-boxera i zawodnika mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej, mistrza świata organizacji ISKA i WKA oraz mistrz KSW wagi ciężkiej z 2017. Kolejnym sportowcem jest Sebastian Balner, zdobywca  50 pucharów i 50 medali z różnych turniejów i mistrzostw w wyciskaniu sztangi, Daniel Pilc – bokser, reprezentanci Judo z GKS „Czarni” Bytom, Adam Badziak – mistrz Polski w wyścigach motocyklowych i zdobywca podium w Pro Superbike, a także Michał „Qdłaty” Czernik – stunter.

Ale ten projekt jest ewidentnie od kobiet dla kobiet. Akcji został dedykowany specjalny hashtag: #nieoddamy

„My, podobnie jak walczące kobiety, #nieoddamy swojego życia, domu, pasji… Będziemy walczyć do samego końca!” – czytamy na jednej z pierwszych stron kalendarza.

Co więc trzeba zrobić? po prostu kupić kalendarz, będący świetnym prezentem pod choinkę, na którego poszczególnych kartach widać wesołe motocyklistki – zdjęcia wykonano m.in. w Tychach. Aby wejść w posiadanie tego unikatu wystarczy jedynie 35 złotych, choć oczywiście górnej granicy w przypadku akcji charytatywnych nie ma. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą walce z rakiem piersi i zakupowi sprzętu do oddziału chirurgii onkologicznej szpitala w Katowicach.

Wydrukowanych jest 2000 egzemplarzy. W sprawie kupna należy się kontaktować z wymienionymi tutaj motocyklistkami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze