Już dawno motocykle nie sprzedawały się tak dobrze

Według najnowszego raportu PZPM, w lutym zanotowano mocny wzrost sprzedaży nowych motocykli.

Już dawno polski rynek jednośladów nie zanotował tak mocnych wzrostów. Zmiana przepisów sprzed kilku miesięcy znacząco ożywiła rynek, dzięki czemu tylko w samym lutym zarejestrowano aż 938 nowych motocykli. Doliczając do tego motorowery mamy wynik w postaci 2 166 egzemplarzy. Jest to najlepszy rezultat osiągnięty w drugim miesiącu roku od 2005 roku… gdy PZPM rozpoczęło monitorowanie rynku.

Na czele rankingu sprzedaży w lutym, podobnie jak w styczniu, znajduje się firma Romet Motors. Do marki należy obecnie jedna trzecia rynku. Firma zarejestrowała od początku roku 458 motocykli. Jest to wynik sześć razy lepszy niż rok temu. Drugie miejsce na podium należy do firmy Junak. W ciągu dwóch miesięcy tego roku firma sprzedała 155 sztuk. Porównując to z rokiem ubiegłym odnotowano 4,5 krotny wzrost. Na trzecim miejscu znalazło się BMW z wynikiem 124 egzemplarzy. Tuż za nim jest Yamaha, która sprzedała tylko jeden egzemplarz mniej. 

Pierwsze dwa miesiące roku zdradziły już trendy na ten sezon. Niekwestionowanym liderem sprzedaży wśród motocykli są tzw. 125-tki, czyli motocykle o pojemności dopuszczającej używanie wyłącznie prawa jazdy kat. B (na samochody osobowe). Do tej pory zajęły one 62 procent sprzedaży, czyli w sumie zarejestrowano 909 sztuk.

Skurczył się za to dość mocno rynek motorowerów. W pierwszych dwóch miesiącach zarejestrowano 1 228 egzemplarzy, czyli o prawie jedną trzecia mniej niż w roku ubiegłym. 

Jednoślady używane cieszą się tak samo duża popularnością, jak samochody z rynku wtórnego. Od początku roku zarejestrowano aż 5 643 używane motocykle. Najpopularniejsze marki to Honda (1 452), Yamaha (1 275) oraz Suzuki (897).

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze