Karolina Chojnacka

Już 2,5 tysiąca kamperów Grand California wyjechało z polskiej fabryki Volkswagena

Dziś z hal produkcyjnych fabryki Volkswagena w Białężycach wyjechała dwuipółtysięczna Grand California. Seryjna produkcja tego kampera rozpoczęła się w polskich zakładach Volkswagena wiosną ubiegłego roku. Produkcja bazującej na modelu Crafter Grand Californii od tego czasu dynamicznie przyspiesza – przypomnijmy, że tysięczny egzemplarz tego modelu wyjechał z fabryki w listopadzie ubiegłego roku.

Grand California, która otrzymała numer 2500, zamówiona została przez indywidualnego klienta z Niemiec. Wyposażono ją w wysokoprężny silnik 2.0 TDI o mocy 130 kW i w ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów. Wybrany przez klienta kolor lakieru nadwozia to srebrno – szary. Ponadto na pokładzie tego egzemplarza znaleźć można instalację i sprzęt do odbioru telewizji satelitarnej, postojową klimatyzację funkcjonującą po podłączeniu jej do źródła 230 V, montowane na dachu panele słoneczne, punkt dostępu do internetu – hotspot oraz system Discovery Media z ośmiocalowym ekranem dotykowym.

Grand California powstała na bazie modelu Crafter. Model Grand California jest seryjnie wyposażony w system automatycznego hamowania po kolizji oraz elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy, który idealnie sprawdza się podczas długich podróży.

Model Grand California oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680. Wersja 600, w odróżnieniu do wersji 680, wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko, idealne dla dzieci. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, mają pozwolić na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Już 2,5 tysiąca kamperów Grand California wyjechało z polskiej fabryki Volkswagena

Stefanie Hegels, dyrektor fabryki, z dumą mówi:

Nasza fabryka jest jedyną w Grupie Volkswagen produkującą model Grand California. Z dumą obserwujemy, jak jego produkcja dynamicznie się zwiększa. Zakład w Białężycach znany jest w całej Grupie Volkswagen z tego, że wykonuje zabudowy specjalne, zgodne z indywidualnymi potrzebami klienta. W tej chwili blisko ¼ naszej produkcji stanowią takie właśnie pojazdy, a najnowsza Grand California jest tego najlepszym przykładem.

Przeczytaj też: Volkswagen Golf GTE z napędem hybrydowy typu plug-in już dostępny na polskim rynku. Znamy jego cenę!

W ubiegłym roku na potrzeby produkcji Grand Californii, w obszarze zabudów specjalnych Customized Solution powstała dedykowana linia montażowa. Produkcja liniowa obejmuje montaż dachu, modyfikacje karoserii oraz montaż końcowy elementów wyposażenia. Auto poddawane jest także testom szczelności w kabinie zraszania oraz pełnej kontroli jakościowej po skończonej zabudowie.

Już 2,5 tysiąca kamperów Grand California wyjechało z polskiej fabryki Volkswagena

Czas montażu wyposażenia w przypadku egzemplarza z numerem 2500 wyniósł 24 roboczogodziny, a każdy pojazd to blisko 1000 specjalnych części do zabudowy. Samochód wyposażany jest między innymi w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę.

Głównymi rynkami zbytu dla Grand Californii są: Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania. Polska znajduje się na piątym miejscu jeśli chodzi o sprzedaż tego modelu, wyprzedzając np. Szwecję, Francję czy Włochy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze