Paula Lazarek

Jutta Kleinschmidt zasiądzie za kierownicą Cupra Tavascan XE w Extreme E 2022

W tym roku za kierownicą elektrycznej Cupry zobaczymy nową parę kierowców. Do zespołu ponownie zdecydowała się dołączyć Jutta Kleinschmidt, zwyciężczyni Dakaru 2001, która ma już za sobą zeszłoroczne doświadczenie w Extreme E.

Po ogromnym sukcesie premierowego sezonu Extreme E organizatorzy przygotowują się do kolejnej edycji. Misją zawodów, w których kierowcy ścigają się najszybszymi na świecie samochodami elektrycznymi, jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Cupra od samego początku jest częścią Extreme E, to pierwsza marka motoryzacyjna, która ogłosiła swój udział w wyścigach, łącząc siły z ABT Sportsline.

Pierwszy sezon zespół ABT CUPRA XE zakończył piątym miejscem w klasyfikacji generalnej.Celem na ten rok jest konsekwentne wygrywanie wyścigów i zdobywanie podium podczas każdej rundy zawodów.

Partnerem Kleinschmidt na torze będzie czterokrotny zwycięzca Dakaru Nasser Al-Attiyah. Kierowca wygrał zawody w 2011, 2015, 2019 i 2022 roku.  Kierowcy usiądą za kierownicą elektrycznej Cupry Tavascan XE, której projekt jest reinterpretacją modelu e-Cupra ABT XE1. Samochód jest wyposażony w akumulator o pojemności 54 kWh, umieszczony za kokpitem, dzięki czemu zapewniono optymalny rozkład masy pojazdu. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w cztery sekundy. 

Pierwsza runda sezonu zaplanowana jest na 19 i 20 lutego w Neom (Arabia Saudyjska).

Kalendarz zawodów:

19-20 lutego: Neom, Arabia Saudyjska
7-8 maja: Sardynia, Włochy
9-10 lipca: Szkocja lub Senegal
10-11 września: Antofagasta, Chile
26-27 listopada: Punta del Este, Urugwaj

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze