Justyna Kowalczyk wybiera Mercedesa GL

Do największego offroadera Mercedesa przesiądzie się wkrótce polska Mistrzyni Olimpijska w biegach narciarskich. Specjalnie skompletowany Mercedes GL będzie służył polskiej sportsmence od czerwca.

fot. Daimler

Justyna Kowalczyk wybrała model z napędem 4MATIC, największy w ofercie producenta ze Stuttgartu.  Do momentu odbioru auta narciarka będzie jeździć innymi modelami Mercedesa, także wyposażonymi w napęd na cztery koła 4MATIC.

– Jeżdżąc od wielu lat samochodami marki Mercedes-Benz, przekonałam się, że są bezpieczeczne, komfortowe i nigdy nie zawodzą. Dotąd podróżowałam nimi tylko wraz ze swoim zespołem, teraz nadszedł czas na bardziej prywatne jazdy. Naturalny wybór padł na markę z gwiazdą na masce, ponieważ niezawodność i poczucie bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze. Bycie sportowcem zmusza mnie do ciągłych podróży, a samochód z napędem na cztery koła ułatwi mi bezstresowe dotarcie do celu, co w znacznym stopniu wpływa później na komfort psychiczny na zawodach i tym samym na osiągane rezultaty. Przyznam się, że w duszy jestem małą dziewczynką, która kocha duże samochody, dlatego wybrałam GL-a, w kolorze czarnym – mówi Justyna Kowalczyk, potrójna, w tym złota, medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

Do czego wsiądzie Justyna?
Klasa GL 4MATIC to 5 lub 7 osobowe auto, z wnętrzem porównywalnym z Klasą S. GL wpisuje się w koncepcję ochrony użytkowników PRE-SAFE, dzięki której automatycznie przygotowuje pojazd na ewentualne zderzenie, zabezpieczając pasażerów przed skutkami wypadku. Auto wyposażono m.in. w układ napędu na wszystkie koła 4MATIC, montowane standardowo zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC oraz adaptacyjny system tłumienia drgań (Adaptive Damping System, ADS). Samochód dobrze sobie radzi zarówno na szosie, jak i w terenie. 

O napędzie 4MATIC
Mercedes-Benz w stosowaniu napędu na cztery koła posiada już 103 lata doświadczenia. Pierwszym osobowym samochodem, który posiadał tą technologię był „Dernburg Wagen” z 1907 r. zaprojektowany przez Paula Daimlera. Producent ze Stuttgartu oferuje obecnie ponad 50 różnych wersji z napędem na cztery koła w ośmiu różnych klasach. Najnowsze napędy 4MATIC stosowane są w odpowiednich wersjach w takich modelach jak Klasy: C, GLK, E, S, CL, R, ML, GL. Potrafią zapewnić dzięki kompaktowym rozmiarom i niskiej wadze odpowiedni dla Mercedesa komfort, bezpieczeństwo i dynamikę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze