Edyta Klim

Just Ride 5 – bluzy dla motocyklistek

Projekty Just Ride 5 powstały z myślą o motocyklistkach i ich pasji. Nie powielają oklepanych wzorów, są unikalne.

Pierwsze kobiece bluzy Just Ride 5 stworzyli artyści: Bryan Wilson i Kayla Koeune, jednak pomysł jest taki, by kolejne zaprojektowali artyści-motocykliści z całego świata. Wszystko z myślą o silnym, niezależnym i swobodnym myśleniu, które przyciąga coraz więcej kobiet do motocykli.

Wzór bluzy jest dopasowany, ale gwarantuje dużą rozciągliwość. Tkanina poliestrowo-spandexowa doskonale odprowadza wilgoć, a dzianinowe wykończenie kołnierza chroni w chłodniejsze dni. Długie rękawy ze sportowym mankietem mają wycięcie na kciuk.

Wzory w sprzedaży:

Fresh Rocky Mountain

Ocean Air

The Seeker (UV 50)

Dostępne są rozmiary od XS do XXL w cenie 125 dolarów.

Część wpływów ze sprzedaży bluz Just Ride 5 przekaże fundacji Motorcycle Relief Project, która wspiera weteranów i dzięki motocyklom pomaga im wrócić do pełni życia.

Strona sklepu to: https://justride5.com/

Najnowsze

Gosia Rdest, Anna Maria Gańczarek-Rał i Daria Dziwisz wystartują w wyścigach

Po ponad dwumiesięcznej przerwie, na Tor "Poznań" wracają kierowcy wyścigowi. Podczas ostatniej rundy tegorocznych mistrzostw Polski, na Torze "Poznań" pojawią się również pojazdy elektryczne.

W dniach 28-30 września Automobilklub Wielkopolski organizuje: 9. i 10. rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 10. i 11. rundę Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 7. i 8. rundę Mistrzostw Polski Super S Cup, 5. rundę Mistrzostw Polski Hour Race oraz 9. i 10 rundę ADAC HAIGO Historic Cup. Podczas ostatniej rundy tegorocznych mistrzostw Polski, na Torze „Poznań” pojawią się również pojazdy elektryczne fundacji Greenpower Polska, która działa od 2014 roku, a w Poznaniu gościła już wielokrotnie.

Ta ostatnia runda wyścigów w tym sezonie zapowiada się interesująco. Praktycznie we wszystkich klasach walka o zwycięstwo będzie się toczyć do ostatniego wyścigu. Wielu emocji z pewnością nie zabraknie w rywalizacji BMW czyli 318 IS Cup PL, bo po sierpniowej rundzie na Slovakiaring, sytuacja w czołówce klasyfikacji jeszcze bardziej się zacieśniła. Cieszymy się także, że po raz drugi w tym sezonie przyjeżdżają do nas kierowcy z Niemiec, rywalizujący w ADAC HAIGO Historic Cup. Obejrzymy walkę w formułach i autach turystycznych. Po raz kolejny w ostatnich latach pojawią się również na naszym torze pojazdy elektryczne – powiedział Bartosz Bieliński, wiceprezes ds. sportu Automobilklubu Wielkopolski.

Rzeczywiście sytuacja w poszczególnych klasach tegorocznej rywalizacji jest interesująca. W klasie BMW 318 IS Cup PL, po dotychczasowych rundach liderem jest Bartosz Palusko z dorobkiem 652 pkt. Kolejne pozycje zajmują: 2. Paweł Malczak – 569, 3. Szymon Rajczak – 559, 4. Karol Wyka – 555.

W klasie mistrzowskiej D4 3500 o zwycięstwo w sezonie walczyć będą Gosia Rdest i Przemysław Milewski, którzy zgromadzili po 375 punktów. Natomiast w klasie D4 +3500 liderem jest Jędrzej Szcześniak (380), a drugi jest Mariusz Miękoś (303).

W klasie 2 Picanto bliski zwycięstwa w sezonie jest Szymon Jabłoński (525), a miejsca za nim zajmują: Jakub Szablewski (410) i Filip Zagórski (355). Podobnie jest w klasie 9, w której liderem jest Krzysztof Mencel (560) i wyprzedza Łukasza Janiaka (440) i Marcina Feddera (385). W klasie 2 tytuł mistrzowski ma już praktycznie zapewniony Anna Maria Gańczarek-Rał (390 pkt.), bo drugi w klasyfikacji generalnej Bartosz Krysmann ma 225 pkt. W klasie 3 liderem jest Bartłomiej Madziara (570), a drugi jest Aleksander Robak (475). Z kolei w klasie 4 do mistrzowskiej szarfy może się już przymierzać Damian Litwinowicz, który ma na swoim koncie 430 pkt., bo drugi w klasyfikacji Bartłomiej Mirecki zgromadził 270 pkt. Natomiast ochotę na zwycięstwo w klasie 5 mają jeszcze Przemysław Wójcicki (495) i Daria Dziwisz (450). Do końca walczyć także będą kierowcy w pucharze malucha. W klasie 8-1 przewodzą: 1. Mirosław Janduła – 501, 2. Michał Szlachta – 480, 3. Michał Żeromiński – 451, natomiast w klasie 8-2 czołówka jest następująca: 1. Bartosz Idźkowski – 525, 2. Oskar Klimek – 520, 3. Kamil Osóbka – 425.

W tym roku po raz pierwszy rywalizują kierowcy jeżdżący autami Mini Cooper. Jak skończy się ta walka, przekonamy się po ostatnim wyścigu. Na razie klasyfikacji przewodzi Jacek Łukaszyk (129 pkt.), drugi jest Bartosz Alejski (100), a trzeci Paweł Lepert (98).

W piątek 28 września kwalifikacje rozpoczną się o godz. 11.00, natomiast pierwsze wyścigi od godz. 14.35. W sobotę 29 września pierwsze wyścigi o godz. 8.50, a następne o godz. 11.10 i 13.45. Natomiast w niedzielę 30 września kwalifikacje od godz. 7.30, a wyścigi od godz. 11.30. Niedzielny wyścig w klasie Super S Cup o godz. 16.00 będzie jednocześnie wyścigiem o Memoriał Jana Leśniaka.

Dodatkową poza wyścigową atrakcją weekendu będą pokazy dealerskie oraz konkursy z nagrodami a także zlot Food Trucków.

Najnowsze

Czy ten kierowca osiągnął granice absurdu?

Blokowanie jednego z pasów ruchu samo w sobie jest absurdalnym zachowaniem. Ten kierowca PKS-u wykazał się jednak szczególnym rodzajem "kreatywności".

Szeryfowie drogowi ujawniają się zwykle na drogach, gdzie znajduje się zwężenie do jednego pasa. Uważają, że w takiej sytuacji korzystanie z kończącego się pasa jest irracjonalne i utrudnia ruch. Blokują więc ów drugi pas.

Tutaj mamy jednak sytuację zupełnie inną – skrzyżowanie i skręt w jedną z ulic, dla którego przewidziano dwa osobne pasy, aby ułatwić manewr kierowcom jadącym z różnych kierunków. Później droga zwężona jest do jednego pasa. W takich warunkach ujawnił się „szeryf” w postaci kierowcy autobusu PKS.

Wychodzi więc na to, że kombinatorem i kierującym utrudniającym innym ruch jest nie tylko ktoś korzystający ze wszystkich dostępnych pasów, ale także kierowca wjeżdżający na skrzyżowanie z innego kierunku, niż szeryf.

Najnowsze

Wyprzedził radiowóz na przejściu dla pieszych

Nieznajomość przepisów nie popłaca. Podobnie jak brak instynktu samozachowawczego.

Kierowcy zazwyczaj, widząc przed sobą radiowóz, zaczynają jechać spokojniej. Zwalniają, unikają wyprzedzania innych pojazdów i ogólnie mają się na baczności. Czasami nawet przesadzają w tej ostrożności.

Ostrożnością z pewnością nie popisał się kierowca Fiata Pandy, który bardzo chciał wyprzedzić wolno jadącą policyjną Kię cee’d. Nie pomyślał chyba, że radiowóz porusza się tak wolno, ponieważ w tym miejscu jest strefa zamieszkania. Kiedy kierujący Fiatem wreszcie miał możliwość na wyprzedzenie funkcjonariuszy, zrobił to na przejściu dla pieszych. Reakcja policjantów była natychmiastowa.

Najnowsze

Nad Bałtykiem poza sezonem – weekendowe rekomendacje w przewodniku Mazda Slow Road

Sądzisz, że po wakacjach jesteś już skazana na siedzenie w domu? Że mając wolne weekendy trzeba je spędzać wyłącznie we własnym mieście? Nic bardziej mylnego - zainspiruj się ciekawymi propozycjami dla całej rodziny, które rekomenduje polski importer Mazdy.

Przewodnik dla zmotoryzowanych turystów slowroad.pl prezentuje trasy i miejsca w Polsce szczególnie warte odwiedzenia, gdy mamy do dyspozycji samochód i wolny weekend. W każdym województwie znaleźć można lokalizacje, hołdujące idei „slowlife” oferujące bezcenny relaks w bliskości z naturą, w harmonii z otoczeniem i w zgodzie z regionalną tradycją. Jednym z rejonów Polski, który właśnie jesienią nabiera charakteru „slow” jest wybrzeże Morza Bałtyckiego, które oferuje jedne z najpiękniejszych piaszczystych plaż na świecie. Podróżowanie wzdłuż wybrzeża ułatwia gęsta sieć malowniczych dróg z licznymi alternatywnymi wariantami tras, w zależności od wybranego, docelowego miejsca weekendowego wyjazdu.

Słowiński Park Narodowy to jedno z najbardziej fascynujących miejsc nad Bałtykiem. Latem, kiedy rzesze wczasowiczów podziwiają ruchome wydmy, harmider może odstraszać, ale dzika plaża jesienią jest olśniewająco piękna. Szczególnie warta poznania jest Wydma Łącka, albo Wydma Czołpińska, oddalona o około godzinę jazdy samochodem od Łeby. Olbrzymi teren gwarantuje spacerowanie bez tłoku, a dzień można zakończyć w Muzeum Wsi Słowińskiej, prezentującym ciekawą historię tych terenów. Warto zatrzymać się i przespacerować się nad brzegiem jeziora Łebsko. Ta okolica, zwłaszcza po sezonie, to istna oaza spokoju.

Jesienią zupełnie innego wymiaru nabiera także Kołobrzeg, który oferuje nie tylko przepiękne plaże, ale także doskonałe zaplecze hotelowe z bogatą ofertą zabiegów SPA.  Swoboda to klucz do sukcesu tego miasta – odpoczywających poza sezonem nic tu nie pogania, a doskonałe hotelowe restauracje oferujące komponowane z najwyższą starannością sezonowe menu, potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wymagających gości. Droga dojazdowa do Kołobrzegu mieni się wszystkimi kolorami jesieni, gdyż okoliczne lasy są tu wyjątkowo gęste.

Także Trójmiasto poza letnim sezonem kusi weekendowych turystów wieloma atrakcjami i trudno wskazać te najważniejsze. Z pewnością niezależnie od pogody można zaplanować zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czy Muzeum Emigracji w Gdyni. Sopot o każdej porze roku zapewnia doskonałą ofertę gastronomiczną, serwując nie tylko najlepsze śledziowe przekąski dla amatorów bałtyckich przysmaków.

Podróżując wzdłuż wybrzeża Bałtyku warto zwiedzić Kaszuby, które z uwagi na swoją kulturową odrębność, niezmienne od stuleci obyczaje i wyodrębniony dialekt mogą pochwalić się niezwykłą historią, wspaniale zaprezentowaną w Muzeum i skansenie we Wdzydzach Kiszewskich. Podróż przez Kaszuby to okazja do podziwiania pięknych łąk, jezior, lasów, charakterystycznych drewnianych gospodarstw. Kaszubski Park Etnograficzny jest najstarszym skansenem w Polsce. Dotychczas zgromadzono w nim ponad 50 obiektów architektury ludowej przeniesionych z terenu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich. W środku można znaleźć przedmioty codziennego użytku wiele mówiące o korzeniach tej krainy.

Jesień to idealna pora, by odwiedzić rejony północnej Polski, a wielobarwne plamy przydrożnych łąk i lasów będą doskonałą odmianą od codziennych, wielkomiejskich krajobrazów. Od stresu, natłoku zadań i codziennej rutyny uwolni nas weekendowa wyprawa w miejsca, gdzie zachwycające plenery przeplatają się z ciekawą historią, a liczne atrakcje nie są uzależnione od kaprysów pogody.

Najnowsze