Johanna Long promuje sport motorowy

Johanna Long, najmłodsza zawodniczka w NASCAR Camping World Truck Series, razem z kierowcą wyścigowym Joey Coulterem, w ciągu zaledwie 2 dni odwiedzili dziesięć lokalnych szkół w stanie Południowa Carolina. Ich zadaniem była promocja sportu motorowego, wśród najmłodszych.

fot. z archiwum J. Long

– Udział w tym przedsięwzięciu to było naprawdę coś niesamowitego. Dzieci były nie wiele młodsze ode mnie. Rozmawiałam z grupami w wieku 6-12 lat; szczególnie chciałam podkreślić, że warto się uczyć i jednocześnie realizować swoje marzenia. Ja wiedziałam co chcę robić mając osiem lat. Moim marzeniem zawsze było brać udział w wyścigach i od tamtego czasu poświęcam 150 procent swojej energii, aby to realizować. Cieszę się, że mogę być wzorem dla dzieciaków – powiedziała Johanna Long udzielając wywiadu dla jednej z lokalnych stacji telewizyjnych. 

 

 

fot. z archiwum J. Long

Okazja spotkania Johanny była niezwykłym przeżyciem dla ponad 3000 dzieci, które uczestniczyły w wygłaszanych przez nią prelekcjach. Johanna opowiadała o początkach swojej kariery, o tym jakie emocje towarzyszyły jej podczas pierwszych startów. Mówiła również o swoich planach na przyszłość. 

Johanna wzięła również udział, w roli marszałka, w paradzie karnawałowej Pensacola Mardi Gras Parade, w swoim rodzinnym mieście. Brało w niej udział ponad 30 000 osób. 

 

Zawodniczka zapowiedziała też, że szef jej zespołu wybierze się z wizytą do hrabstwa Darlington, gdzie przed grupą 50 000 młodzieży, opowie o zawodzie mechanika, inżyniera i specyfice pracy na torze wyścigowym. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze