
Jodie Fieldhouse jest pierwszą kobietą, która wystartowała w mistrzostwach S4 European Supermoto!
Jodie Fieldhouse z Wielkiej Brytanii jest pierwszą kobietą, która wzięła udział w mistrzostwach S4 European Supermoto.
Podczas Grand Prix Hiszpanii w dniach 21-22 sierpnia 22-letnia brytyjska motocyklistka Jodie Fieldhouse, jako pierwsza kobieta w historii, zmierzyła się z najlepszymi zawodnikami supermoto na świecie.
Jodie Fieldhouse reprezentuje barwy brytyjskiego zespołu Supermotoland Husqvarna. Zawodniczka zastąpiła w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii „etatowego” zawodnika ekipy, Khairularina Yahaya, który nie mógł się ścigać z powodu kontuzji.

Seria jest bardzo konkurencyjna, a Jodie stawia w niej dopiero pierwsze kroki. Zawodniczka wie, że musi nabyć doświadczenia, by móc po prostu naciskać tak mocno, jak tylko może, by osiągnąć najlepszy możliwy wynik.
W dwóch pierwszych wyścigach, w których wystartowała, Jodie Fieldhouse zajęła odpowiednio 12 i 10 miejsce (na 12 zawodników w stawce Grand Prix Hiszpanii). W klasyfikacji generalnej zawodniczka zajmuje 14 miejsce.
Najnowsze
-
Test Peugeot 408 GT: masaż na trasie i pazury na ulicy
Niektórzy nazwą go SUV-em w stylistyce coupe, inni fastbackiem, a jeszcze inni powiedzą, że kojarzy im się “z nie wiadomo czym”. Nie można odmówić mu natomiast jednego – Peugeot 408 to bezsprzecznie piękne auto, a wciąż nietypowa na rynku mieszanka kilku rodzajów nadwozia dodaje mu dużego uroku i wyróżnia na ulicach. Bo powiedzmy sobie szczerze – […] -
Test Ford Bronco Badlands – powrót legendy na bezdroża
-
Mercedes Vision V: gdzie podziała się motoryzacja, a pojawił się… 65-calowy telewizor?
-
Do końca wakacji paliwo będzie tańsze? Eksperci ostrzegają: jesienią czeka nas podwyżka, zwłaszcza ON
-
Car of the Year Polska 2026: rekordowa liczba chińskich aut w konkursie. Pełna lista nominowanych