Karolina Chojnacka

Joanna Miller zdobywczynią Pucharu Polski w Motocrossie!

W miniony weekend do Lipna zjechało się około 120 zawodników, by rywalizować w drugiej , a jednocześnie finałowej rundzie Pucharu Polski w Motocrossie.

Emocji nie zabrakło, chociaż impreza odbywała się bez udziału kibiców. Kluby i teamy postawiły przed sobą zadanie wywiezienia z Lipna ostatnich trofeów sezonu. W sobotę i niedzielę rywalizowało łącznie 9 klas.

W klasie MX Kobiet niespodzianki na pierwszym miejscu nie było. Joanna Miller (CAMK Człuchów)  wygrała dwukrotnie i z kompletem punktów zdobyła cały Puchar Polski. Dwukrotnie druga w wyścigach była Oliwia Wiśniewska (KM MX Banda). Trzecia przyjeżdżała Julka Jarmołkowicz z MX Lipno.

W klasyfikacji generalnej to jednak Julka stanęła na drugim stopniu podium przed Oliwią Wiśniewską.

Joanna Miller zdobywczynią Pucharu Polski w Motocrossie

Przeczytaj też: Joanna Miller Mistrzynią Polski w Motocrossie!

Zwycięzcą  klasy MX1C  został Jakub Matuszczak z MKS Nekla. Kuba wyprzedził w klasyfikacji zawodów Artema Ekkerta z ZKS Orion Ziębice i trzeciego po dwóch wyścigach Kamila Majorczyka z WKM Wschowa. Ta trójka zawodników stanęła również na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w nieco zmienionej kolejności. Zdobywcą Pucharu został Kamil Majorczyk, drugie miejsce przypadło Jakubowi Matuszczakowi, a trzecie miejsce zajął Artem Ekkert.

Kolejną klasą startującą w sobotę były „sześcdziesiątki piątki”. Tutaj zdecydowanym faworytem był świeżo upieczony Mistrz Polski Dawid Zaremba z KMX Kaszuby. Dawid w obu wyścigach był pierwszy, za nim finiszował dwukrotnie Michał Psiuk z KM Cross Lublin, a trzeci na mecie meldował się zawodnik gospodarzy Kacper Bereziecki. Puchar Polski trafił do Dawida Zaremby, drugi w klasyfikacji generalnej był Michał Psiuk, a na trzecim miejscu na podium Pucharu Polski stanął Szymon Masarczyk z MTR Osielec.

Ostatni do rywalizacji w sobotę wyjechali zawodnicy klasy MX Junior. Tutaj faworytem był liderujący po pierwszej rundzie zawodnik miejscowego MX Lipno Marcin Bandosz. Obyło się bez niespodzianek, Marcin wygrał oba wyścigi i z kompletem 200 punktów wygrał cały Puchar Polski. Jako drugi do mety przyjechał dwukrotnie Filip Bukowicz (GAMK Gdańsk)  i zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu. Trzeci w Lipnie był Kuba Kowalski (MX Lipno), ale w „generalce” Pucharu trzeci był Jakub Śniady (ŁKM Łowicz).

Znamy zdobywców Pucharu Polski w Motocrossie

W niedzielę dało się odczuć jesienną aurę. Rano lekko pokropił deszczyk i wiaterek również dał się we znaki. Nie przeszkodziło to jednak w sportowej rywalizacji na torze, który był perfekcyjnie przygotowany, a jego elementy na bieżąco poprawiane przez specjalistów od „ciężkiego sprzętu”.

Jako pierwsi ruszyli do startu Mastersi.  Na pierwszym miejscu pojawiło się ponownie nazwisko znane z sobotnich wyścigów klasy MX1C, a mianowicie Matuszczak. Tym razem to Matuszczak Radosław z MKS Nekla. Tata Jakuba wygrał oba wyścigi tocząc ładną walkę z drugim w Lipnie Pawłem Wizgierem (ŁKM Łowicz). Trzeci na mecie w obu wyścigach meldował się Marcin Kawczyński z miejscowego MX Lipno. Taką samą kolejność mamy w klasyfikacji Pucharu Polski.

W klasyfikacji MX Masters 50+ Puchar Polski przypadł Andrzejowi Szalbierzowi (MKS Nekla).

Znamy zdobywców Pucharu Polski w Motocrossie

W klasie MX85 podobnie jak w MP mieliśmy możliwość obejrzenia ciekawych wyścigów. Mocno obsadzona klasa gwarantowała dobre widowisko.  Ładną jazdę pokazał w pierwszym wyścigu Filip Seniuk z OKM Ostrów, który rywalizował z faworytem Bartoszem Jaworskim (MX Lipno). Bartek przyjeżdżał dwukrotnie drugi. Pierwszy wyścig wygrał Filip, a drugi Jakub Kowalski (MX Lipno). Bartek  wygrał jednak spokojnie w klasyfikacji łącznej i zdobył w tym sezonie kolejny tytuł, tym razem zdobywcy Pucharu Polski. Drugi w tejże klasyfikacji Pucharu był Piotr Kajrys (GAMK Gdańsk), a trzecie miejsce przypadło Jankowi Rompkowskiemu (KM Wisła Chełmno).

W klasie MX2 C zdecydowanie wygrał Krzysztof Sartanowicz ( MK Lidzbark Warmiński). Co prawda Scott Holeshot w pierwszym wyścigu padł łupem Krzysztofa Woźniaka (OKM Ostrów), jednak to Sartanowicz nie miał sobie równych w obu wyścigach. Drugi w Lipnie był Jakub Matuszczak przed wspomnianym Krzysztofem Woźniakiem. W klasyfikacji całego Pucharu Polski wygrał Krzysztof Woźniak, przed Mateuszem Mireckim (TMC Tarnów) i trzecim Michałem Małkowskim (KM MX Banda).

Znamy zdobywców Pucharu Polski w Motocrossie

Połączone klasy MX B Open i MX Open to ostatnie wyścigi zmagań w lipnowkiej rundzie Pucharu Polski.

Oba wyścigi wygrał Tomasz Wysocki (CAMK Człuchów), ale Scott Holeshot trafił do Damiana Bykowskiego. Drugi tego dnia był Jakub Barczewski (MX Lipno), a trzeci Damian Bykowski (MX Lipno). W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski wygrał Tomek Wysocki, przed Kubą Barczewskim i Marcinem Bandoszem.

Klasyfikację dnia klasy MX B Open wygrał Wojciech Kuształa (KM Lidzbark Warmiński) przed Mateuszem Tkaczykiem (MX Lipno) i Danielem Tarasiewiczem ( ŁKM Łowicz). Puchar Polski trafił do Daniela Tarasiewicza, który 6 punktami wyprzedził Wojtka Kuształę. Trzecie miejsce na pudle Pucharu przypadło Kacprowi Majowiczowi (MX Lipno).

Znamy zdobywców Pucharu Polski w Motocrossie

Klubowym zdobywcą Pucharu Polski zostało MX Lipno. Drugie miejsce zajął klub MKS Nekla, a trzecie CAMK Człuchów.

Po zakończonych wyścigach miały miejsce uroczyste dekoracje zwycięzców wyścigów dnia oraz zdobywców Pucharu Polski. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe tablice zdobywców Pucharu Polski, a wręczenie głównych Pucharów klasyfikacji generalnej zaplanowane jest podczas uroczystej Gali Sportu Motocyklowego w Warszawie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze