Joanna Miller zdobywa punkty w Mistrzostwach Świata

Joanna Miller, Mistrzyni Polski Kobiet w Motocrossie 2014, wystartowała w rundzie Mistrzostw Świata Kobiet na kultowym torze w Matterley Basin w Wielkiej Brytanii.

Pierwszy przejazd miał niezwykle dramatyczny przebieg, bowiem tuż przed metą nasza zawodniczka, zajmująca w tym momencie 14. pozycję, dublując jedną z rywalek zaliczyła wywrotkę, dojeżdżając do mety na miejscu 18. Na szczęście nic się Joasi nie stało i ze świadomością, że może być tylko lepiej wystartowała w wyścigu niedzielnym.

I było lepiej! Pojechała znakomicie, miała świetny start, potem walczyła o utrzymanie pozycji na początku drugiej dziesiątki. Stoczyła wspaniały pojedynek z imienniczką Goncalves, której ostatecznie ustąpiła zajmując 13. miejsce w drugim przejeździe (w klasyfikacji generalnej była 16. na 37 startujących zawodniczek).

Bez sztabu doradców, mechaników, lekarzy, trenerów i masażystów polska riderka po raz kolejny udowodniła, że ambicja to czasami więcej niż pieniądze (choć te na pewno by się przydały).

Rundę wygrała Francuska Livia Lancelot.

Najnowsze

Salon marki DS – nowe miejsce kulturalnej na mapie Warszawy

We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce salonu marki DS. Wydarzenie pod hasłem „awangardy” było inspirowane mottem marki DS: Spirit of Avant–Garde.

Salon otwarto 26 maja w Warszawie przy Al. Krakowskiej 206. Podczas uroczystości zaprezentowane zostały różne oblicza awangardy oscylującej wokół świata motoryzacji, architektury, sztuki, designu oraz mody. Wśród zaproszonych gości znaleźli się miłośnicy sztuki, przedstawiciele biznesu a także wiele gwiazd.

Ambicją Marki DS jest zapoczątkowanie cyklu inicjatyw kulturalnych i uczynienia z salonu DS śmiałej i osobliwej przestrzeni wydarzeń artystycznych, miejsca wystaw, pokazów oraz współpracy z awangardowymi twórcami.

Otwarcie pierwszej awangardowej wystawy rozpoczęło się konferencją prasową połączoną z panelem dyskusyjnym na temat przenikania sztuki do różnych dziedzin życia, w tym przestrzeni publicznej oraz wpływie awangardy na pracę artystów. Zaproszeni goście, prelegenci mieli okazję zaprezentować swoją twórczość. Uroczystość kontynuowano podczas wieczornej Gali, którą umilił koncert Miki Urbaniak –artystka łącząca takie gatunki muzyczne jak jazz, R&B oraz swing.

Pierwszy dzień życia salonu uświetniła prezentacja przygotowanych specjalnie na tą okazję dzieł artystów znanych z awangardowych projektów. Dzięki Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej została odsłonięta zrekonstruowana makieta architektonicznej mieszkalnego galeriowca z 1925 r. projektu Józefa Malinowskiego. Odważną kolekcje mebli zademonstrowała szwajcarska firma Vitra. Specjalnie z okazji inauguracji salonu Marki DS w Warszawie, Joanna Klimas – najbardziej paryska wśród polskich projektantów – zaprojektowała i przedstawiła trzy awangardowe suknie, inspirowane stylistyką DS. A to wszystko w otoczeniu gamy samochodów DS, w tym legendarnego DS21.

DS – co to za marka?
Zrodzona w Paryżu francuska marka DS miała swoją oficjalną premierę 1ego czerwca 2014 roku, stawiając sobie za cel przywrócenie francuskiej motoryzacji należnego jej miejsca w najwyższej kategorii. Wykorzystujące największe zdobycze francuskiego know-how modele DS wyróżniają się innowacyjnością, kontynuując dziedzictwo przekazane przez model DS z 1955 roku. Zaprojektowana dla klientów poszukujących indywidualnego stylu i wizerunku gama DS obejmuje modele DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 5, DS 5LS* i DS 6*.  Marka proponuje samochody, które nie tylko oferują niepowtarzalny, wyrafinowany styl w każdym, nawet najmniejszym detalu oraz szlachetne materiały, lecz także wyróżniają się technologicznymi rozwiązaniami, takimi jak hybrydowy układ napędowy z silnikiem wysokoprężnym Hybrid4 w modelu DS 5. Sprzedawana w Europie przez CITROËNA w specjalnie do tego wyznaczonych strefach ekspozycyjnych, czyli w salonach działających w strukturach retail PSA . marka DS posiada własną sieć punktów sprzedaży w Chinach. DS to także obsługa klientów wykraczająca poza sam tylko produkt, oferująca specjalne usługi Premium za pośrednictwem  klubu DS PRIVILÈGE.

Najnowsze

Remont na autostradzie A4

Średni ruch dobowy na odcinku autostrady A4 między Wrocławiem a Katowicami potrafi przekroczyć nawet 100 000 pojazdów na dobę - GDDKiA podjęła właśnie decyzję o przeprowadzeniu planowego remontu najstarszych odcinków autostrady A4.

Prace remontowe będą prowadzone w systemie 24-godzinnym 7 dni w tygodniu. Jest to kontynuacja kapitalnego remontu autostrady A4, którego pierwsze etapy wykonywane były w latach 2013-2014. Będzie on prowadzony w technologii pozwalającej na podzielenie całego zadania na mniejsze odcinki od kilku do kilkunastu kilometrów. Dzięki temu możliwe będzie zamykanie jedynie wydzielonych fragmentów, na których ruch będzie tylko po jednej nitce drogi.

{{ download(72) }}

Województwo opolskie
Od 1 czerwca 2015 roku ruszają prace związane z remontem autostrady A4 w woj. opolskim od węzła Przylesie do węzła Prądy (30 km). Remontowana będzie jezdnia w kierunku Katowic. Podobnie, jak podczas remontów autostrady w roku 2013 i 2014, ruch pojazdów będzie przekierowany z dwóch jezdni na jedną i będzie się tam odbywał dwukierunkowo przy ograniczonej prędkości do 80 km/godz. Wyłączane z ruchu odcinki będą miały po około 10-12 km (w 4 etapach). Prace rozpoczną się od 197. km autostrady (MOP Wierzbnik, 3 km za węzłem „Przylesie) i będą się posuwały w stronę węzła „Prądy”.

{{ download(70) }}

Województwo dolnośląskie
Remont autostrady A4 w województwie dolnośląskim będzie prowadzony na jezdni południowej (jezdnia w stronę Opola) na odcinku między węzłem Krajków a węzłem Przylesie (granica z województwem opolskim) o długości ponad 26,5 km. Zadanie przewiduje przede wszystkim wymianę nawierzchni, a następnie wymianę oznakowania poziomego. Prace będą prowadzone również na węźle Brzezimierz (łącznica wjazdowa i zjazdowa). W celu minimalizacji utrudnień dla podróżnych oraz w celu umożliwienia sprawnych działań ratowniczych remont odbywać się będzie wieloetapowo. Remontowana jezdnia będzie odcinkowo wyłączana z ruchu. Ruch, poprzez istniejące i wykonywane na potrzeby remontu przewiązki, będzie kierowany na jezdnię północną gdzie na odcinku remontowanego etapu będzie odbywał się dwukierunkowo. Pierwsze utrudnienia wystąpią w ostatnich  dniach maja kiedy Wykonawca remontu będzie wykonywał przewiązki na odcinku od węzła Krajków w stronę Opola. Wówczas nastąpi wyłączenie szybkich pasów ruchu jezdni północnej i południowej. Rozpoczęcie robót zasadniczych planowane jest 8 czerwca.

{{ download(71) }}

Województwo śląskie
Na terenie województwa śląskiego prowadzone będą prace remontowe na odc. w Rudzie Śląskiej (uskok Halemba) km 327,450 – 328,400 oraz na węzłach: Batory, Bocheńskiego, Witosa. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy remontu odc. w Rudzie Śląskiej oraz procedura przygotowawcza do ogłoszenia przetargu na wykonawcę remontu na węzłach. Podpisanie umów z wykonawcami planuje się do końca czerwca. Jednym z kryteriów wyboru Wykonawcy jest czas utrudnień.

Województwo małopolskie
21 maja 2015 r. podpisano umowę na wykonanie remontu nawierzchni autostrady A4 na odcinku od wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej w Krakowie do węzła Kraków Wieliczka. ciągu 7 dni od podpisania umowy GDDKiA przekaże plac budowy wykonawcy. Wykonawca zgodnie z umową ma przygotować organizację ruchu na czas robót. W umowie podpisanej 21 maja 2015 r. określono termin realizacji remontu na 170 dni, jednak nawierzchnia zarówno na autostradzie jak i na węzłach ma być wymieniona w ciągu 90 dni od daty podpisania umowy. Chodzi o to, by maksymalnie skrócić okres z utrudnieniami dla kierowców. W trakcie remontu na odcinku o długości 7,0 km A4 prace remontowe będą prowadzone na zamkniętej jednej jezdni. Autostradowa obwodnica Krakowa w ciągu A4 na tym odcinku posiada przekrój 2×3, w związku z tym na drugiej jezdni wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy, z trwałą separacją kierunków ruchu. Planowane jest wprowadzenie  przekroju 2×2 czyli po dwa pasy w każdym kierunku. W rejonie węzłów wprowadzone będą zawężenia do jednego pasa ruchu. Po wykonaniu remontu jednej jezdni prace przeniosą się na drugą jezdnię. Szczegóły wprowadzanych zmian znane będą po zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu.

Najnowsze

Ekstremalne Ferrari pomalowane w… chińskie kwiaty

Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie ekstremalnego Ferrari pomalowanego w dość nietypowy sposób. Gusta klientów z zasobnym portfelem potrafią być zaskakujące.

Nie dalej jak kilka tygodni temu w sieci pojawiły się zdjęcia czarno-różowego Ferrari FXX K, który to został zamówiony przez pewnego bogatego, chińskiego grafika. Jednak dużo więcej kontrowersji wzbudziły zdjęcia tego samego modelu przyozdobionego motywem chińskich kwiatów.

Czujni internauci odkryli jednak, że jest to sprawka programu graficznego, aniżeli fantazja zamożnego klienta – chociaż taki samochód z pewnością przyciągałby wzrok. Tym bardziej, że jest to maszyna stworzona z myślą o wyścigach po torze. 

Ferrari FXX K to ekstremalny potwór stworzony na bazie LaFerrari. Auto ma silnik V12 oraz motor elektryczny. Kombinowana moc tych dwóch źródeł zasilania to ponad 1050 koni mechanicznych. Samochód ma tak dopracowaną aerodynamikę, że przy prędkości 200 km/h nadwozie wytarza docisk 540 kg.

Powstanie tylko 40 egzemplarzy. Każdy z nich kosztuje około 2,5 miliona euro. Jednak większość z nich sprzedała się jeszcze zanim wyprodukowano pierwszy egzemplarz.

Najnowsze

Lamborghini jednak wyprodukuje crossovera!

Po wielu perturbacjach Lamborghini w końcu ogłosiło oficjalne plany dotyczące swojego modelu, dotychczas znanego jako Urus. Auto dostało zielone światło u włodarzy z Sant Agata Bolognese.

Kilka godzin temu w końcu rozstrzygnęły się losy samochodu, na który czeka wielu fanów włoskiej motoryzacji. Do tej pory auto zostało zaprezentowane jedynie jako koncept, ale teraz przejdzie do fazy produkcyjnej. 

Fabryka we włoskim Sant Agata Bolognese wyprodukuje pierwszego crossovera w historii marki. Auto trafi do klientów w Chinach, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie. 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to produkcyjna wersja Lamborghini Urus pojawi się na rynku w 2018 roku. Najpierw jednak koncern Volkswagen zainwestuje w fabrykę „setki milionów euro”, aby włoska fabryka mogła podołać oczekiwaniom. Część inwestycji pokryje także włoski rząd. Kilka dni temu premier Włoch zaproponował blisko 100 milionów euro, za to żeby produkcja Urusa odbywała się w ojczyźnie marki. Dzięki tej decyzji pracę w fabryce znajdzie co najmniej 500 osób.

Niestety nie znamy jeszcze najważniejszego, czyli danych technicznych oraz daty rozpoczęcia produkcji. Niemniej będziemy ten temat pilnie obserwować.

Najnowsze