Joanna Miller w Słowenii: raz z wiatrem, raz pod wiatr

Kolejna runda Mistrzostw Świata Kobiet MX odbyła się w malowniczej miejscowości Orehova Vas w Słowenii. W wyścigu Polskę reprezentowała Joanna Miller.

Podczas treningów z pomiarem czasu Joasia uplasowała się w pierwszej piętnastce (jechała o 10 sekund wolniej niż pierwsza zawodniczka). Niestety pierwszy wyścig wypadł znacznie gorzej, bo Polka zajęła 20. miejsce.

Joanna Miller

Przegrała nawet ze znaną na polskich torach piętnastolatką Walerią Liapiną. Joanna straciła do prowadzącej Chiary Fontanesi jedno pełne okrążenie. W drugim przejeździe Miller poprawiła swój czas i zameldowała się na mecie jako 13., tym razem mając na swoim koncie tyle samo pokonanych okrążeń co zwyciężczyni.