Joanna Miller na Mistrzostwach Świata w Holandii

Joanna Miller na Mistrzostwach Świata w Holandii

24 marca 2016
Rekordowa lista zgłoszeń na druga rundę Mistrzostw Świata Kobiet MX, która odbędzie się w dniach 27/28 marca na holenderskim torze Valkenswaard. O udział w wyścigach finałowych ma walczyć aż 50 riderek, wśród nich reprezentantka Polski Joasia Miller #19.
Loading module...

Jej przygoda z motocrossem rozpoczęła się osiem lat temu, gdy jako widz odwiedzała tor w Dobrzewinie. Z miejsca zakochała się w tym sporcie i uprosiła tatę o kupno pierwszego motocykla. Od 2008 roku Miller zaczęła startować w kraju, od 2011 uczestniczy w zawodach Mistrzostwach Polski i Świata. Joanna już na początku swojej międzynarodowej kariery pokazała, że bardziej utytułowane rywalki nie będą z nią miały lekko, bo na zawodach w Arco di Trento zajęła znakomite trzecie miejsce i stanęła na podium. W kontynuowaniu pasma sukcesów przeszkodziła jej niestety kontuzja. W minionym sezonie przez kilka miesięcy musiała pauzować, by pod koniec roku ze zdwojoną energią rozpocząć jesienno-zimowe treningi, których ukoronowaniem był lutowy wyjazd do Hiszpanii zorganizowany przez KTM Warszawa, aby pod okiem najlepszych couchów szlifować formę. Ostatnie tygodnie spędziła z kolei na piaszczystych torach w Belgii i Holandii.

Ponad pół roku temu magazyn X-cross podjął decyzję, aby w sezonie 2016 objąć zawodniczkę opieką menedżerską w ramach projektu GoJoanna. W efekcie pozyskano wsparcie firm Penrite, KTM Warszawa, Bridgestone, 24MX, InterMotors, Acerbis, MotoArs, Karguii, BrosRacing, Ohlins, SMStickers, Parts Europe, e.m. Motorsport. Joanna wystartuje na motocyklu KTM 250 SX-F 4T.

Dotychczasowe osiągnięcia
Mistrzostwa Świata:
2011 - 8. miejsce w klasyfikacji generalnej
2012 - 11 miejsce w klasyfikacji generalnej
2013 - 16 miejsce w klasyfikacji generalnej
2014 - 13 miejsce w klasyfikacji generalnej

Polska:
2011 - Puchar Polski w klasie Kobiet
2013 - Mistrz Polski w klasie Kobiet

2014 - Mistrz Polski w klasie Kobiet

Sezon 2016
Aktualna punktacja w MŚ Kobiet MX ( po pierwszej rundzie, która odbyła się w Katarze) wyglada następująco: 1. Courtney Duncan, 2. Livia Lancelot, 3. Nancy Van de Ven, 4. Larissa Papenmeier, 5. Kiara Fontanesi.

Zapraszamy na FB Joasi: https://www.facebook.com/gojoannaxcross/

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!