Joanna Madej na Rajdzie Świdnickim – wywiad filmowy

Zanim dowiemy się, jak zawodniczki Rajdu Karkonoskiego uplasowały się w ostatnich zmaganiach, warto dowiedzieć się, jak Joanna Madej, pilotka Mariusza Steca w Mitsubishi Lancer, opisuje swoją pracę.

Joanna Madej
fot. kadr z filmu

Joanna Madej, pilotka rajdowa, opowiada nam, z czym wiąże się rola pilota w aucie rajdowym i co bierze ze sobą do samochodu „na szczęście”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze

Kia Lotos Race nabiera rozpędu!

Spośród 170 tysięcy osób, które poznały Kia Lotos Race wirtualnie, prawie 12 tysięcy z nich zarejestrowało się w systemie projektu, a ponad 1200 postanowiło realnie zawalczyć o główną nagrodę - wyścigówkę Kia Picanto i udział w przyszłorocznym pucharze marki.

Klaudia Podkalicka, egzaminowała uczestniczki, z których kilku szczęśliwców, trafi do „szkoły przetrwania” Tomasza Kuchara.
fot. KIA

8 kwietnia oficjalnie rozpoczął się projekt Kia Lotos Race 2011, mający na celu wyszukanie talentów kierownicy wśród rzeszy amatorskich miłośników sportów motorowych. Patronem imprezy jest oczywiście Motocaina.pl.

Wszyscy chętni, mający więcej niż 16 lat i mniej niż 25, mieli szansę zaprezentowania swych umiejętności i wiedzy w wirtualnych testach na stronie www.kialotosrace.pl oraz za kierownicami gokartów, na ponad 20 torach na terenie całego kraju.

Wstępny etap, z  którego grona wyłoniona została grupa najszybszych zawodników został zakończony 12 czerwca. Wybrańcy wezmą teraz udział w jednym z sześciu półfinałowych wyścigów kartingowych. Końcowym etapem dla uczestników projektu KLR 2011 będą finałowe zmagania i nauka w ośrodku szkolenia kierowców „Rallyland” Tomasza Kuchara. 

Pierwszy etap Kia Lotos Race spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy nie tylko marzyli o byciu kierowcą wyścigowym, ale także realnie myśleli o rozpoczęciu kariery w samochodowych wyścigach. Zarówno uczestnicy konkursu, jak i organizatorzy podkreślają wielką wagę tego typu imprezy. Dzięki takim inicjatywom, młodzi pasjonaci sportów motorowych mają możliwość dla osób, wkorczyć  w świat profesjonalistów.

W Motocaina.pl powstała specjalna sekcja poświęcona tematyce projektu Kia Lotos Raceczytaj tutaj.

Ponad 1200 osób, które wybrało się na kartingowe tory, by zainwestować w swoją karierę i spróbować sił w KLR 2011, jest dowodem na ogromny potencjał chętnych na karierę w sporcie motorowym.

Kolejnym sprawdzianem stojącym przed nimi będzie udział w bezpośredniej rywalizacji na jednym z sześciu półfinałowych torów projektu. Tu czekają na nich profesjonalne zawody kartingowe, podczas których zmierzą się za kierownicami identycznych wózków szwedzkiej firmy Caroli Kart, będącej partnerem projektu KLR 2011. Stosowne kombinezony przygotowała dla półfinalistów holenderska firma Arroxx.

Kia Motors Polska realizuje ten bezprecedensowy projekt wraz ze strategicznym partnerem – firmą LOTOS Oil, oraz we współpracy z PZU i Santander Consumer Bank. Kia Lotos Race w kwestiach bezpieczeństwa ruchu drogowego, popularyzacji kultury na drodze i kształcenia odpowiedzialnych kierowców ma pełne wsparcie Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 

Najnowsze

Red Bull X-Fighters obędzie się w Poznaniu

A jednak się uda. 6 sierpnia zawody Red Bull X-Fighters rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Poznaniu 6 sierpnia 2011 r. Będzie to piąty przystanek tegorocznej światowej serii. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 20 czerwca.

 

Stadion Miejski w Poznaniu.
Fot. Lukasz Nazdraczew RedBullPhotofile

Chociaż nad organizacją imprezy pojawiły się czarne chmury i tylko garstka z Nas miała jeszcze nadzieje na ich  rozegranie, organizatorzy staneli na wysokości zadania i w ekspresowym tempie znaleźli nową lokalizację.

 

Polska runda Red Bull X-Fighters odbędzie się na Stadionie Miejskim w Poznaniu – pierwszym w Polsce gotowym obiekcie na UEFA EURO 2012TM. Poznański stadion, to obiekt klasy Elite mogący pomieścić 43 000 widzów. Od września zeszłego roku stadion odwiedziło prawie 700 tysięcy osób. Z powodzeniem zorganizowano tu koncert Stinga oraz rozegrano mecze Ligi Europejskiej i polskiej Ekstraklasy.

Zawody Red Bull X-Fighters odbędą się w Polsce po raz drugi – w roku 2008 zostały rozegrane jako Wielkie Sportowe Pożegnanie Stadionu X-lecia. Będą piątym przystankiem międzynarodowej serii najważniejszych na świecie zawodów freestyle motocross (FMX).

Bilety na zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu – w cenie od 119 zł do 199 zł dostępne będą w sprzedaży 20 czerwca 2011 r. – szczegóły na www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com.

Miejmy nadzieję, że teraz już nic nie stanie na przeszkodzie.

 

Najnowsze

Dziś rusza Rajd Polski Kobiet! Projekt wspiera Seat i Isuzu

Rajd Polski Kobiet ma charakter charytatywny, a jego celem jest zwrócenie uwagi pań na rosnące statystyki zachorowań na raka i potrzebę konieczności przeprowadzania stosownych okresowych badań. W zawodach weźmie udział mnóstwo znanych kobiet. Patronem medialnym rajdu jest Motocaina.pl

Kobiety najczęściej chorują na raka piersi – 22 procent, raka szyjki macicy – 13 procent oraz płuca – 8 procent. Skuteczność leczenia nowotworów złośliwych  w znacznym stopniu zależy od tego jak wcześnie są one wykrywane. W 2008 r. na 100 tys. mieszkańców żyło z nowotworem 850 osób, ale tylko u 340 z nich był on zdiagnozowany (Raport Krajowego Rejestru Nowotworów).

Rajd startuje już dziś!

Fundacja Teraz Kobiety- Organizator Rajdu Polskiego Kobiet – Jazda po Zdrowie, który już dziś startuje z Warszawy oragnizuje podczas trwania rajdu, tj.  od 17 do 19 czerwca 2011 roku bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w zakresie nowotworów piersi i szyjki macicy w kilku ośrodkach medycznych na terenie Polski (załącznik ośrodów w materiałach dodatkowych poniżej do pobrania). Panie będą mogły również zrobić podstawowe badanie krwi oraz oddać krew na potrzeby Centrów Krwiodawstwa. 

Dodatkowo razem z zawodniczkami, trasą rajdu będzie jechał mammobus, w którym panie będą mogły zrobić bezpłatne badanie profilaktyczne.  

Swój udział w zawodach potwierdziła m.in. Ewa Gawryluk, Maria Niklińska, Agnieszka Maciąg, Anna Dereszowska, Agata Młynarska, Dorota Kamińska, Iwona Guzowska, Natasza Caban. Część z pań pojedzie Seatem Alteą 4×4 Freetrack z 2-litrową jednostką  diesla o mocy 170 KM. Autem zerówką będzie Isuzu D-max.

Za kierownicą samochodu zasiądzie również Martyna Wojciechowska, która wraz z Jarkiem Kazberukiem zostali twarzami pierwszego inauguracyjnego Rajdu Polski Kobiet.

Start rajdu odbędzie się z pod Hotelu Bristol w Warszawie. W trakcie imprezy uczestniczki przejdą szkolenie z technik jazdy, nie zabraknie również innych atrakcji. Pierwsze zmagania rozpoczną się w Warszawie gdzie uczestniczki zapoczątkują rywalizację od próby czasowej na trasie Siekierkowskiej. Trasa Rajdu przebiegać będzie m.in. przez Wyszków, Łomżę, Tykocin i zakończy się w Białymstoku. 

O licytacji plakatu z Martyną Wojciechowską i Jarkiem Kazberukiem – twarzami rajdu, przeczytasz tutaj.

W rajdzie weźmie udział Ewa Gawryluk, wieloletnia fanka Seatów.
fot. Seat

Podstawowym celem Rajdu Polskiego Kobiet jest zwrócenie uwagi kobiet w Polsce na dynamicznie rosnące statystyki zachorowań na raka i pilną potrzebę uzmysłowienia nam, kobietom konieczności przeprowadzania stosownych okresowych badań. Przesłaniem tej inicjatywy jest więc przypomnienie i uświadomienie potrzeby dbania o swoje zdrowie poprzez przeprowadzanie cyklicznych badań takich jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, badań cytologicznych, dokonywania szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy, okresowych badań specjalistycznych na poziom hormonów. 

Regulamin pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet oparty jest na regulaminie zawodów rajdowych opracowanym przez współorganizatorów (Automobilkluby) oraz Polski Związek Motorowy – ze specjalnym uwzględnieniem specyfiki jazdy w terenie oraz maksymalnego bezpieczeństwa załóg biorących udział w rajdzie. 

Najważniejsze wydarzenia Rajdu Polski Kobiet to:

  1. Uroczyste Otwarcie Rajdu Polski Kobiet w dniu 17 czerwca br. roku  o godz. 17.30  w Hotelu Le Me’ridien Bristol w Warszawie
  2. START Rajdu Polski Kobiet w dniu 18 czerwca 2011 roku o godz. 8.00 spod Hotelu Le Me’ridien Bristol w Warszawie
  3. METĘ Rajdu Polski Kobiet w dniu 19 czerwca 2011 roku ok. godz. 15.30 na Trakcie Choroskim w Białymstoku
  4. Uroczyste Zakończenie Rajdu Polski Kobiet w Pałacu Branickich w Białymstoku w dniu 19 czerwca br. ok. godz. 16.30

Obok Hotelu Bristol będzie stał ambulans do poboru i badania krwi, w którym kobiety przez okres dwóch dni: 17-18 czerwca będą mogły przeprowadzić  podstawowe badania. Przez cały dzień obok WOK w Wyszkowie będzie stał  mammobus, w którym kobiety będą mogły nieodpłatnie wykonać badania piersi.

Przez cały dzień, 18 czerwca w centrum miasta Łomża i dzień 19 czerwca, w centrum miasta Białystok, będzie stał mammobus i ambulans do poboru krwi.  Wszystkie kobiety chętne do przeprowadzenia badań – będą je mogły zrobić nieodpłatnie w ramach obowiązujących przedziałów wiekowych. Udostępniony zostanie również ambulans do poboru krwi.  

Głównym organizatorem Rajdu Polski Kobiet i jego inicjatorem jest dr Krystyna Backiel. Z wykształcenia dr nauk ekonomicznych, wieloletni wykładowca akademicki, członek RN Spółek Skarbu Państwa oraz Konwentu Loży Warszawskiej BBC, Prezes Zarządu OLIMP Purchasing Menagment Sp. z o.o., Prezes Polskiego Konsorcjum Outsourcingu oraz Prezes Fundacji Teraz Kobiety. 

Impreza uzyskała Patronaty Honorowe min. Elżbiety Kopacz, Elżbiety Radziszewskiej, Hanny Gronkiewicz-Waltz, Instytutu Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, Białostockiego Centrum Onkologii czy Uniwersytety Medycznego w Białymstoku.   

Więcej informacji na http://rajd-polski-kobiet.pl/

Najnowsze

Land Rover wyrusza w trasę do polskich kurortów wakacyjnych

Land Rover razem z rozpoczęciem wakacji postanowił wyjechać w trasę poprzez największe polskie kurorty, by zaprezentować swoje najciekawsze modele samochodów.  

Range Rover Sport oraz Land Rover Discovery 4 –  te modele będzie mógł obejrzeć każdy, kto zdecyduje się spędzić wakacje nad Polskim morzem.
fot. Land Rover

Od czerwca na jednym z campingów, oznaczonym flagami i bannerami marki, można zapoznać się m.in. z modelem Range Rover Sport.

Chałupy 3 – nowoczesny camping nad morzem położony na Półwyspie Helskim, który co roku przyciąga fanów aktywnego wypoczynku: surferów, kitesurferów czy żeglarzy. W tym roku atrakcje tego miejsca zostaną poszerzone o dodatkowe elementy. Marka Land Rover prezentuje tam dwa modele samochodów marki Land Rover: Range Rover Sport oraz Land Rover Discovery 4. Na tę okoliczność camping został specjalnie obrandowany.

Producent nie przez przypadek postanowił zaprezentować wybrane  modele Land Rovera nie przez p w takich okolicznościach. Nie jest tajemnicą, że są to  auta, które mogą doskonale nadawać się   na letnie eskapady. Na ich korzyść przemawaia przede wszystkim wyposażenie. Auta posiadają pojemne bagażniki samochodowe, zestawy do mocowania i holowania oraz specjalne bagażniki dachowe m.in. dostosowane do transportu sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Dzięki temu mamy możliwość zamocowania deski surfingowej, łodzi z masztem lub kajaka. Zaprezentowane na campingu sportowe modele Land Rovera zostaną wystawione od czerwca do końca września.

Land Rover dzięki odpowiedniemu wyposażeniu pozwala na łatwe i bezpieczne zamocowanie deski surfingowej, łodzi z masztem lub kajaka
fot. Land Rover

 

 

Najnowsze