Jillian Michaels, Harley Davidson i garażowe imprezy dla motocyklistek – filmy

Jillian Michaels, znana z NBC instruktorka fitness, dwa lata temu otrzymała od Harleya motocykl za swój wkład w promowanie zdrowego stylu życia i idei kobiety na motocyklu. Od tamtej pory organizuje przeróżne wydarzenia integrujące środowisko motocyklistek.

fot. Harley Davidson
Jillian Michaels jeszcze na Yamasze.
fot. strona Jillian Michaels

Jilian prowadzi dwa, bardzo popularne w stanach, telewizyjne programy dotyczące fitnessu, czyli „Biggest loser” (Najbardziej stratny) i „Losing it with Jillian” (Trać z Jillian). Poza sportem amerykańska gwiazda jest zaangażowana w walkę z rakiem. Ponad wszystko lubi jednak jeździć motocyklem i już od 2009 roku jest inicjatorką różnych wydarzeń (np. May’s Women Riders Month), mających na celu przełamanie stereotypu, że tylko mocne kobiety potrafią i chcą ujarzmiać ciężkie motocykle. To specyficzne połączenie i potencjał Michaels natychmiast dostrzeżono. Harley Davidson zaproponował jej stanowisko rzecznika projektu „Miesiąc Imprez Garażowych” (The Motor Company’s National Garage Party Month). Podczas takich spotkań Jilian integruje środowisko motocyklistek i zachęca kobiety, by uczyły się prowadzenia motocykli w bezpiecznych i bezstresowych warunkach. Przed rozpoczęciem eventów Jillian skomentowała swoje przeżycia z motocyklami:
– Nauka jazdy motocyklem była dla mnie wyjątkowo silnym przeżyciem i chciałabym je dzielić z innymi kobietami. 

fot. Harley Davidson
fot. Harley Davidson

Swój poprzedni motocykl, Yamahę FZ1, Jilian wystawiła na aukcji pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Haiti. Zwycięzca licytacji otrzymał także kask z jej autografem. W jej garażu pojawił się wówczas czarny Harley Davidson V-Rod napędzany legendarną V-ką zdobioną pomarańczowymi detalami. Tylna owiewka tuż za kanapą, osłona chłodnicy i wydech zostały specjalnie wyprodukowane na zamówienie, a nad całością czuwało Willie G. Davidson Styling Studio; motocykl osadzono na czarnych obręczach z czerwonymi akcentami. 

36-letnia Jillian poświęca cały swój czas na pomoc osobom z nadwagą w dojściu do odpowiedniej formy fizycznej i psychicznej. Jej ćwiczenia to mikstura m.in. kickboxingu, yogi, pilatesu i ćwiczeń z ciężarkami. Przy tak wielkim wkładzie i zaangażowaniu w promowanie zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa jazdy na motocyklach, nowy Harley to fajny uznania dla jej pracy. 

Garage Party dla motocyklistek organizowane są w stanach od 2005 roku. Mają na celu propagowanie motocyklizmu wśród pań i walkę ze stereotypem motocykla jako ciężkiej maszyny, której kobieta nie może sprostać. W 1990 roku panie stanowiły w USA tylko 3 proc. wśród motocyklistów; w 2010 roku ten odsetek wzrósł do 13 procent posiadaczek nowych maszyn i 23 procent dam wśród wszystkich motocyklistów. Harley widzi zmiany i wychodzi na przeciw motocyklistkom.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze