Jenson i Lewis – najlepsza para?

Jenson Button podpisał umowę z zespołem McLaren. Aktualny Mistrz Świata będzie więc partnerem Lewisa Hamiltona.

Czy Jenson będzie w stanie przyćmić Lewisa? A może odwrotnie?
fot. Brawn GP/ Daimler

Kontrakt obejmuje podobno nie tylko sezon 2010. Sytuacja, kiedy dwóch Brytyjczyków jeździ w jednym zespole zdarza się po raz pierwszy od czasów, kiedy za kierownicami bolidów Lotusa zasiadali Graham Hill i Jim Clark w 1968 roku. Ponadto, oznacza to, że w McLarenie będzie jeździło dwóch kierowców, którzy zdobyli tytuły mistrzowskie w ostatnich dwóch sezonach.

O swoim odejściu z Brawn GP Jenson Button powiedział dzisiaj – Zawsze trudno jest odejść
z zespołu po tak długim czasie. Ale życie to wyzwania – wyzwania stawiane sobie samemu. Zdobyłem tytuł Mistrza Świata z Brawn GP i nigdy tego nie zapomnę, ale zawsze byłem zdecydowany na znajdowanie nowych wyzwań. Dlatego postanowiłem przejść do McLarena. Zespół ma fantastyczną historię, jest jednym z największych w Formule 1z listą mistrzów takich jak Emerson Fittipaldi, James Hunt, Niki Lauda, Alain Prost, Ayrton Senna, Mika Hakkinen i oczywiście Lewis Hamilton. Kiedy byłem małym chłopcem obserwowałem ten team, i wydaje się teraz nieprawdopodobnym, że stałem się jego częścią.

W swojej wypowiedzi Jenson podziękował oczywiście zespołowi Brawn GP za ostatni sezon i wyraził nadzieję, że team Rossa Brawna życzy mu jak najlepiej, tak jak i on chciałby życzyć im w przyszłym roku.

Na temat kontraktu Jensona wypowiedział się oczywiście także Lewis Hamilton. Oprócz pełnej aprobaty swojego nowego kolegi podziękował za współpracę Heikki Kovalainenowi, który jak się wyraził jest „najsympatyczniejszą ludzką istotą” jaką kiedykowliek spotkał.

Szef zespołu McLaren Martin Whittmarsh, powiedział, że team jest „absolutnie zachwycony” faktem, że Jenson zdecydował się podpisać umowę. Whittmarsh stwierdził, że McLaren ma teraz dwóch najbardziej kompletnych, najszybszych i zaangażowanych kierowców w stawce F1. Nie zapomniał także zaznaczyć – Jestem przekonany, że będziemy w stanie zbalansować i okiełznać uzupełniające się umiejętności Jensona i Lewisa.

Jak stwierdził szef McLarena, decyzja Jensona Buttona nie była podyktowana warunkami finansowymi, ponieważ jego kontrakt opiewa na podobną sumę jaką oferował mu inny zespół. Świadczy to zdecydowanie o tym, jak bardzo obecny Mistrz Świata ceni i wierzy w możliwości Vodafone McLaren Mercedes.
 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze