Jenny Tinmouth pierwszą kobietą w brytyjskim Superbike – filmy

Trzydziestojednoletnia brytyjka, Jenny Tinmouth, znana już wcześniej ze swoich sukcesów w wyścigach motocyklowych, będzie pierwszą kobietą, która zakwalifikowała się do mistrzostw brytyjskich Superbike.

fot. oficjalna strona zawodniczki

Wśród jej wcześniejszych sukcesów można wymienić chociażby ustanowienie nowego kobiecego rekordu na wyspie Man, pierwsze miejsce w TTX Grand Prix w Wielkiej Brytanii i trzecie na świecie (startuje także w ekologicznej wersji tych wyścigów na motocyklu elektrycznym). Teraz Jenny i jej zespół Splitlath czekają intensywne przygotowania, by w dobrej formie wystartować w pierwszym wyścigu już pod koniec kwietnia. 

Jenny wciąż jest zaskoczona, że udało jej się wreszcie spełnić swoje marzenie.
– Jestem przeszczęśliwa, że dane jest mi będzie startować w BSB (British Superbike) i nadal nie mogę w to uwierzyć. Zawsze chciałam się ścigać w BSB, próbowałam już od jakiegoś czasu i myślę, że wreszcie cała ciężka praca ostatnich sezonów się opłaciła. Wiem, że wciąż mam wiele do nauczenia, ale teraz ludzie zobaczą, że dziewczyny też mogą się ścigać i więcej osób zrozumie, że poprzez ciężką pracę jest to możliwe i podąży w moje ślady. 

 

 

 

 

 

fot. oficjalna strona zawodniczki

Jenny ma ogromne wsparcie ze strony zespołu, w skład którego wchodzą także jej rodzice. Na co dzień prowadzi centrum warsztat jednośladów w porcie w Ellesmere. Obecnie przymierza się do testowania swojej nowej Aprilii RSV4. Można śledzić jej poczynania na oficjalnej stronie www.jennytinmouth.com, gdzie znajuje się wiele najświeższych wiadomości, opis motocykli zawodniczki, które testuje, oraz osobisty blog Jenny, w którym zapisuje swoje przemyślenia na temat sportów motorowych.  

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze