Jeep Wrangler Rubicon 392 – V8 pod maską tego terenowego „potwora” bulgocze aż miło. Sami posłuchajcie!

Jeep Wrangler Rubicon 392, najmocniejszy dotychczas Wrangler, wyposażony jest w potężny 6,4-litrowy silnik V8, dostarczający moc 470 KM i zapewniający moment obrotowy o wartości 637 Nm. Posłuchajcie jak brzmi jego silnik - to prawdziwy miód na nasze uszy!

Dla entuzjastów poszukujących wrażeń, legendarnych zdolności terenowych Jeep zaprezentował napędzanego silnikiem V8 Wranglera Rubicon 392 na rok modelowy 2021 przeznaczonego dla Klientów na rynku północnoamerykańskim. Współpracujący z solidną, ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite i dwubiegową skrzynią rozdzielczą Selec-Trac typu „full-time”, silnik rozpędza Jeepa Wranglera Rubicon 392 od 0 do 60 mil/h (0-96 km/h) w 4,5 sekundy i pokonuje ćwierć mili w 13 sekund.

Wrangler zaoferuje takie wartości: poziom brodzenia w wodzie o głębokości sięgającej 32,5 cala (82,5 cm), prześwit wynoszący 10,3 cale (26,1 cm), ulepszone artykulację zawieszenia i zwrotność oraz większe kąty natarcia (44,5 stopnia), rampowy (22,6 stopnia) i zejścia (37,5 stopnia). Prawie 75% maksymalnego momentu obrotowego Wranglera Rubicon 392, mającego krytyczne znaczenie dla osiągów na drodze, jak i na szlaku, jest dostępne tuż powyżej prędkości biegu jałowego.

Jeep Wrangler Rubicon 392 - V8 pod maską tego terenowego

Technologia Fuel Saver umożliwia oszczędność paliwa poprzez dezaktywację cylindrów. Jak to działa? Silnik płynnie i bez zakłóceń przechodzi w oszczędny tryb czterocylindrowy w momencie, gdy jego obciążenie jest niewielkie, a więc na przykład podczas jazdy autostradą ze stałą prędkością. Wysokowydajna pompa zamontowana na zbiorniku dostarcza paliwa silnikowi V8 nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Inżynierowie Jeepa postarali się, aby silnik V8 Wranglera Rubicon 392 otrzymywał chłodne powietrze, niezależnie od terenu i pogody. System wlotu powietrza Hydro-Guide we Wranglerze Rubicon 392 zawiera trójpoziomowy układ kanałów z szeregiem odpływów, obejmujących m.in. jednokierunkowy odpływ w komorze powietrza, który odprowadza wodę – do 15 galonów (56 litrów) na minutę – z dala od powietrza wpływającego do silnika. Dzięki temu Wrangler Rubicon 392 może bez obaw brodzić w wodzie o głębokości do 32,5 cala (82,5 cm), nawet gdy tryska ona na maskę.

Jeep Wrangler Rubicon 392 - V8 pod maską tego terenowego

Elektronicznie sterowana ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów samoczynnie dostosowuje parametry swojej pracy do aktualnej sytuacji na drodze. Jej zaawansowane oprogramowanie korzysta z kilku parametrów wejściowych pozwalających określić odpowiednie warunki jazdy i dopasować właściwy schemat zmiany biegów. Rezultatem jest działanie przekładni optymalnie dostosowane praktycznie do każdej sytuacji drogowej.

Sercem układu jest system napędu 4×4 Selec-Trac typu „full-time”, a więc aktywna skrzynia rozdzielcza o przełożeniu redukcyjnym równym 2,72:1. Pozwala ona na wybór jednego z czterech trybów jazdy: 4WD Auto/4WD High/Neutral/4WD Low. Po załączeniu odpowiedniego programu skrzynia rozdzielcza działa automatycznie, stale przekazując moment obrotowy do kół obu osi.

Jeep Wrangler Rubicon 392 - V8 pod maską tego terenowego

Brąz wypełnia napis „Rubicon” na masce, pojawia się również z przodu samochodu oraz na haku holowniczym, a także wokół naklejki FOX Shocks. Brązowy jest też obrys znaczka Jeep i emblematu Trail Rated. Przejęta z Jeepa Gladiatora Mojave, o 40 mm podniesiona maska o agresywnym wyglądzie z wlotem zimnego powietrza zapewnia większą głębokość brodzenia. Felgi mają wymiary 17×7,5 cala i wyposażone są w opcjonalny czarny pierścień beadlock, dostępny wśród akcesoriów Mopar.

Jeep Wrangler Rubicon 392 - V8 pod maską tego terenowego

System multimedialny Uconnect w standardzie ma 8,4-calowy ekran dotykowy. Po wgraniu Off-road Pages właściciele samochodów mogą monitorować kąty nachylenia i przechyłu, wysokość, współrzędne GPS, rozdział mocy w układzie napędowym oraz wiele innych danych.

Jeep Wrangler Rubicon 392 na rok modelowy 2021 jest dostępny w dziewięciu kolorach nadwozia do wyboru: czarnym, białym Bright, czerwonym Firecracker, Granite Crystal Metallic, Punk 'n Metallic, Sarge Green Metallic, Snazzberry Metallic, Sting-Gray Metallic i Billet Silver Metallic – wszystkie występują w połączeniu z czarnym wnętrzem.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze