Jeep Renegade 4xe i Jeep Compass 4xe: amerykańska marka stawia na hybrydy plug-in

Teraz każdy Jeep z napędem hybrydowym plug-in będzie nosił emblemat 4xe. Nowe modele: Renegade 4xe i Compass 4xe - są pierwszymi zelektryfikowanymi autami Jeepa w Europie.

Oba modele są wyposażone w 1,3-litrowy silnik benzynowy o mocy 130 KM lub 180 KM z przodu oraz silnik elektryczny o mocy 60 KM umieszczony między kołami tylnymi i zasilany akumulatorem o mocy 11,4 kWh, który można ładować podczas jazdy lub zewnętrznie z gniazdka elektrycznego: w domu, przy użyciu ładowarki easyWallbox lub bardziej zaawansowanej Connected Wallbox, albo na publicznych stacjach ładowania. Obie jednostki dają łącznie 190 KM (wersja Limited) lub 240 KM (wersje Trailhawk i S). Silnik elektryczny zapewnia moment obrotowy równy 250 Nm, natomiast silnik spalinowy 270 Nm. Napęd na prąd ma zapewniać średni zasięg 50 kilometrów. 

Symbol 4xe ma oznaczać zwiększone osiągi, radość z jazdy (maksymalna prędkość 130 km/h w trybie całkowicie elektrycznym, a w trybie hybrydowym 200 km/h) i oszczędność paliwa – producent deklaruje zużycie ok. 2 litry/100 km w trybie hybrydowym. Oczywiście chodzi również o obniżenie emisji – Jeep deklaruje emisję CO2 na poziomie mniejszym niż 50 g/km w trybie hybrydowym.

Modele 4xe wyposażone są w nową, sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów, unowocześnione sterowanie systemem zarządzania trakcją Selec-Terrain z trybami  jazdy – Auto, Snow, Mud & Sand oraz Rock – w tym nowego trybu Sport zapewniającego lepszą reakcję przepustnicy i układu kierowniczego, dostępnego wyłącznie w modelach Renegade i Compass 4xe. 

Jeep Renegade 4xe i Jeep Compass 4xe

Renegade`a lub Compassa 4xe można naładować w domu z mocą ładowania do 2,3 kW w niecałe 5 godzin (czas może różnić się w zależności od instalacji elektrycznej). Można zwiększyć moc ładowania do 7,4 kW korzystając z ładowarki easyWallbox – wtedy pełne ładowanie w domu trwa mniej niż dwie godziny (100 minut).

Nadwozia nowych modeli Jeepa 4xe wyróżniają się niebieską kolorystyką na przednim emblemacie „Jeep”, napisie „4xe” i „Jeep” z tyłu oraz z boku – nazwy Renegade i Compass są niebieskie. Port ładowania umieszczony jest pod pokrywą znajdującą się na lewym tylnym błotniku samochodu.

Wewnątrz kabiny pasażerskiej dostępny jest 7-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT oraz system multimedialny Uconnect NAV z ekranem dotykowym 8,4″, kompatybilny z Apple CarPlay, Android Auto i radio DAB (w zależności od rynku). Oba wyświetlają określone informacje na temat zelektryfikowanej jazdy.

Jeep 4xe
 

Czarne akcenty „black wizard” pojawiają się na nawiewach powietrza, głośnikach i w środkowej części deski rozdzielczej w wersji Limited i S, natomiast w wersji Trailhawk deska rozdzielcza ma akcenty w kolorze Ruby Red.

Na większości rynków europejskich zamówienia na Renegade’a 4xe i Compassa 4xe zostały otwarte w lipcu, w Polsce otwarcie zamówień planowane jest w sierpniu. We wrześniu modele Jeepa 4xe zadebiutują w całej Europie w trzech wersjach wyposażenia – „Limited”, „S” i „Trailhawk”, w dwóch poziomach mocy – 190 lub 240 KM.

Jeep Renegade 4xe i Jeep Compass 4xe są produkowane w zakładzie FCA Melfi w regionie Basilicata (Włochy), gdzie Jeep Renegade jest produkowany od 2014 roku. 

Jeep Renegade 4xe

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze