Jeep Gladiator – wyciekły pierwsze zdjęcia i informacje

Czy to najdzielniejszy pickup, jakiego znajdziemy na rynku? Bardzo możliwe, ponieważ powstał on na bazie Jeepa Wranglera.

O tym, że Jeep znów będzie miał w ofercie pickupa mówiło się od dawna. Model Gladiator nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, ale do sieci wyciekły jego pierwsze zdjęcia oraz informacje na jego temat.

Samochód powstał na bazie nowego Wranglera więc zachował jego charakterystyczną stylistykę i też będzie można go kupić z miękkim lub twardym dachem. Największa zmiana to paka z tyłu. Ma ona 1524 mm długości, wyposażono ją w punkty kotwiczenia oraz gniazdko.

Jeep Gladiator ma być najdzielniejszym pickupem na rynku. Do wyboru będą dwa rodzaje napędu 4×4, auto otrzyma mosty Dana 44, blokadę przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego oraz terenowe koła w rozmiarze 33 cali.

Amerykański pickup ma mieć możliwość ciągnięcia bardzo ciężkich przyczep – nawet ważących 3470 kg. Mniej imponuje zapowiadana ładowność – 725 kg. Do napędu posłuży 3-litrowy diesel o mocy 263 KM i jednostka benzynowa 3,6 l mająca 289 KM. Należy jednak pamiętać, że w Europie gama silników może się różnić.

Na oficjalny debiut Jeepa Gladiatora musimy poczekać do 28 listopada.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze