
Jedziesz na wakacje autem? Uważaj na Mazurach, Pomorzu i Śląsku
Ponad połowa Polaków wybierze w tym roku kierunki wewnątrz kraju, a za środek transportu częściej będziemy wybierać auta. Czy jednak jesteśmy świadomi tego, co może spotkać nas na drodze? Czy popularne kierunki turystyczne są najniebezpieczniejsze?
Po przedłużonym lockdownie i związanych z pandemią obostrzeniach zbliżające się lato 2021 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych od co najmniej kilku lat. Spora część z nas planuje wypoczynek w nadchodzących tygodniach, a ponad połowa z nas spędzi go w kraju. Czy jednak jesteśmy gotowi na to, co może przydarzyć nam się po drodze na wymarzony urlop?
Brak możliwości wyjazdów ubiegłej zimy spowodował, że Polacy są spragnieni odpoczynku i relaksu. Nasze plany wyjazdowe są zróżnicowane, jednak większość rodaków deklaruje, że tego lata zostanie w kraju – aż 57% planuje wypoczynek w Polsce. Przychylniej też patrzymy na mniejsze miejscowości, poza największymi kurortami.
Najczęściej dochodzi do zdarzeń komunikacyjnych wymagających wsparcia ubezpieczyciela, należą województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz śląskie. Najbardziej newralgicznym momentem jest pod tym kątem sierpień. Odnotowuje się wtedy wzrost o 66% liczby zdarzeń na drodze w stosunku do średniej „poza sezonem”. W okresie wakacyjnym „najspokojniejszym” miesiącem jest czerwiec, lecz i tutaj wzrost jest znaczny i dochodzi do 31% więcej zdarzeń niż średnia z miesięcy „niewakacyjnych”.
Rosnący z dnia na dzień odsetek osób zaszczepionych, luzowanie obostrzeń, w tym tych związanych z ponownym uruchomieniem branży hotelarskiej i gastronomicznej – wszystko to daje nadzieję na to, że niebawem wrócimy do wakacyjnej „normalności”. Podczas wypoczynku nie należy jednak zapominać o rozwadze i dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort – zwłaszcza gdy wybieramy się na niego samochodem. Warto zatroszczyć się o to już po drodze na wyczekiwany urlop.
Źródło: Global Assistance
Najnowsze
-
Nawet 7800 zł mandatu i zatrzymanie prawa jazdy za używanie telefonu w aucie
Używanie telefonu podczas prowadzenia samochodu może być bardzo niebezpieczne i doprowadzić do groźnej sytuacji na drodze. Według rządzących problem jest na tyle poważny, że kierowcy powinni otrzymywać naprawdę drakońskie kary za takie zachowanie. -
„Pan Pies” przekroczył prędkość. Fotoradar zrobił zdjęcie uśmiechniętego psa za kierownicą
-
Nowe paliwo już jest na polskich stacjach. Czy trzeba jak najszybciej je zatankować?
-
Czy muszę włączać kierunkowskaz na pasie do skrętu? Niektórzy szukają tu drugiego dna
-
Ceny paliw w Polsce w październiku. Ile kosztuje benzyna, a ile powinna kosztować?