Jedź na urlop ze spokojną głową: jak się zabezpieczyć i nie ryzykować nieprzyjemnej niespodzianki w drodze?

Podczas urlopu może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli chcemy móc jechać na wakacje ze spokojną głową, warto zakupić dobrowolne ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu zyskujemy dodatkową ochronę na okoliczność różnego rodzaju sytuacji. W poniższym artykule przedstawiamy szczegółowe informacje na temat tego rodzaju polis.

Ubezpieczenie turystyczne NNW – jak to działa?

Jeśli planujemy urlop i chcemy odpowiednio zabezpieczyć się na rozmaite ewentualne wypadki czy inne nieprzewidziane sytuacje, warto zakupić ubezpieczenie turystyczne, zamiennie określane jako podróżne. Taka polisa może być niezwykle pomocna w takich sytuacjach jak złamanie ręki, udar słoneczny, poparzenia, problemy żołądkowe a także gdy konieczne będzie przeprowadzenie operacji. Oferta ubezpieczeń turystycznych jest obecnie bardzo rozbudowana. 

Oczywiście, wiadomo, że osoby ubezpieczone w ZUS mają prawo do korzystania z placówek ochrony zdrowia na terenie Polski bezpłatnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż za zmarnowane wakacje nikt nam pieniędzy nie odda. Nieszczęśliwy wypadek, do którego może dojść podczas wakacji, niejednokrotnie sprawia, że cały czas, który mielibyśmy spędzić na plaży, poświęcimy na leczenie i rehabilitację. Właśnie w takich okolicznościach przydaje się ubezpieczenie podróżne. Jeszcze większe korzyści odnosimy z zakupu takiej polisy, jeśli wybieramy się za granicę. Wówczas dzięki takiej polisie możemy czuć się pewnie, że w razie gdyby doszło do jakiegokolwiek wypadku, otrzymamy fachową pomoc medyczną. 

Ubezpieczenie NNW, czyli najważniejszy element polisy turystycznej

Jeśli chodzi o polisy turystyczne, ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, jest jego najważniejszą częścią. Czym wyróżnia się ten rodzaj ubezpieczenia?

Chodzi w nim o to, że w momencie, gdy ulegniemy wypadkowi, który poskutkuje utratą przez nas zdrowia, otrzymamy odszkodowanie. Każdy, kto planuje wybrać się na aktywne wakacje, np. w góry w celu jeżdżenia na nartach, powinien bardzo dokładnie przemyśleć możliwość zakupu takiej polisy w ramach ubezpieczenia turystycznego – zwłaszcza, gdy jest to wyjazd zagraniczny. 

Wysokość odszkodowania z NNW – od czego jest uzależniona?

Jeśli ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi, zyskujemy prawo do uzyskania odszkodowania. Od czego jest uzależniona jego wysokość? Zasady obliczania są następujące: mnoży się procentowy uszczerbek na zdrowiu przez sumę ubezpieczenia. Procentowy uszczerbek na zdrowiu w przypadku poszczególnych wypadków i uszkodzeń ciała zawsze znajduje się w OWU dołączanym przez ubezpieczyciela. 

Ubezpieczenie bagażu

Niejednokrotnie słyszy się o historiach, kiedy to na lotniskach dochodzi do bardzo nieprzyjemnych incydentów polegających na zagubieniu bagażu. Sytuacja, w której bagaż nie dociera na miejsce docelowe razem z jego właścicielem, nie należy do rzadkich.

Dodatkowo, podczas urlopu bagaże często są kradzione a także mogą zostać zniszczone w wyniku pożaru bądź wypadku.  Aby zabezpieczyć się na tego typu okoliczności, warto wykupić ubezpieczenie bagażu. Istotą takiej polisy jest fakt, iż po zagubieniu bagażu kupujemy ponownie wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria, a następnie firma ubezpieczeniowa wypłaci nam odszkodowanie. 

Ubezpieczenie sprzętu sportowego – kiedy się przydaje?

Popularną, dodatkową opcją oferowaną w przypadku ubezpieczenia turystycznego jest możliwość dokupienia polisy sprzętu sportowego, na przykład nart, roweru, sprzętu do wspinaczki czy nurkowania bądź snowboardu. Ten rodzaj polisy to doskonały wybór dla osób, które spędzają urlop w sposób aktywny i chciałyby mieć pewność, że gdyby doszło do uszkodzenia bądź kradzieży należącego do nich sprzętu, otrzymają stosowane odszkodowanie. 

Polisa AC, czyli zabezpieczenie pojazdu przed uszkodzeniem bądź kradzieżą

Jeśli wybieramy się na urlop samochodem, warto także rozważyć zakup ubezpieczenia AC (autocasco). Jest to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia ochronę na okoliczność uszkodzenia, zniszczenia bądź kradzieży samochodu. Ten rodzaj polisy jest doskonałym wyborem dla posiadaczy nowych i drogich samochodów. 

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze