Edyta Klim

Jedna rodzina, jeden dom na kółkach i jedna podróż dookoła świata

Maria i Leander postanowili spełnić swoje marzenie i wraz z synem ruszyć w świat. Do swoich potrzeb transportowych i mieszkaniowych przystosowali ciężarówkę Mercedes-Benz LA 911 „Akela”.

Maria, Leander i Lennox od 3 lat są w drodze, a ich domem jest ciężarówka Mercedes-Benz LA 911B, zwana „Akela”. Razem odwiedzili już 23 kraje na trzech kontynentach. Przejechali 80.000 kilometrów z Austrii do Australii.

Jak widać na filmie, nasza planeta jest nadal niesamowicie piękna, a różnorodność krajobrazów, zwierząt i kultur po prostu oszałamia. Wiemy, że powiedzenie wam, że musimy dbać o naszą planetę i jej różnorodność – brzmi bardzo banalnie, ale niestety jest to potrzebne od zaraz, żeby działać i ponownie zbliżyć się do natury, zamiast się od niej oddalać – piszą podróżnicy.

Ta rodzina uwielbiała wspólne wyprawy na łono natury, na które zabierali jedynie plecaki i zawsze trudno im było wracać do stacjonarnego życia. Dlatego w 2016 roku postanowili swoje życie zamienić w jedną, wielką podróż. Do tego celu potrzebowali środka transportu i domu, więc do jednego i drugiego przystosowali ciężarówkę Mercedesa z 1977 roku, odkupioną od Straży Granicznej. Do swojej dyspozycji mają w niej teraz 4 pomieszczenia i 12 m2.

 

 

 

Budowę tego wyjątkowego samochodu, krok po kroku, można prześledzić na stronie: https://www.akela.world/akela/ .

Obecnie rodzina podróżników jest z powrotem w Austrii, a Akela płynie statkiem do portu w Belgii, gdzie znów spotkają się razem.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze