Jechał ciężarówką z uszkodzonymi hamulcami, pękniętą szybą i dziwnym wężykiem w baku

Oto kolejny dowód na to, że niektórzy przewoźnicy nie mają oporów przed wypuszczaniem na drogi wielotonowych ciężarówek, które są w opłakanym stanie technicznym i stwarzają zagrożenie na drogach.

Ciężarówkę przystosowaną do przewozu artykułów spożywczych zatrzymał patrol ITD z Gorzowa Wielkopolskiego na ekspresowej „trójce” w okolicach Skwierzyny. Jak się okazało, miała ona sporo poważnych usterek.

Ciężki transport po polsku – od dawna nie miał przeglądu ani ubezpieczenia. Miał za to liczne usterki

W trakcie kontroli stanu technicznego ciężarówki stwierdzono, że tarcze hamulcowe przy obu kołach przedniej osi pojazdu są popękane. Pęknięta była również przednia szyba samochodu. Z kolei z korka wlewu paliwa wystawał gumowy wężyk. Skąd się tam wziął? Kierowca wyjaśnił, że jest to awaryjny układ zasilania agregatu chłodniczego, ponieważ oryginalny układ jest niesprawny.

Jechał tirem bez koła, ale to był dopiero początek jego kłopotów

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnej ciężarówki i wydali kierowcy zakaz jej dalszego użytkowania do momentu naprawy wykrytych usterek. Wobec przewoźnika i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze