Jay- K na VERVA Street Racing

To było do przewidzenia, ale mamy już oficjalne potwierdzenie. Jay- K miłośnik motoryzacji oraz niezwykle utalentowany muzyk, który zagra w naszym kraju na Orange Warsaw Festival, zawita również na Verva Street Racing.

Jay Kay, wokalista i założyciel grupy Jamiroquai jest znany ze swojej wielkiej miłości do samochodów, motocykli, a nawet… helikopterów.
fot. Orlen

O miłości do muzyki i motoryzacji w odniesieniu do frontmana  brytyjskiej kapeli Jamiroquai napisano już wiele. Nie dziwi też fakt, że Jay-K nie mógł odmówić sobie przyjemności skorzystania z zaproszenia do udziału w Verva Street Racing, zwłaszcza wystąpi również na Stadionie Legii podczas Orange Warsaw Festiwal. 18 czerwca na Placu Teatralnym, gdzie odbywać się będzie VERVA Street Racing Jay Kay poprowadzi zabytkowy egzemplarz Porsche 914/GT, których w listopadzie 1970 r. wyprodukowano jedynie 12 egzemplarzy.

Jesteśmy niezwykle ciekawe czym wzbudzi sobie większe uznanie fanów, a jednoczesnie nie możemy się już doczekać obu wydarzeń.

 

 

Zanim jednak Jay- K zawita u nas, sprawdźmy, co słychać u Niego:

Najnowsze

„YEKATERINA” – Międzynarodowy Rajd Kobiet

W dniach 11 - 20 czerwca 2011 odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet "YEKATERINA", którego jedną z uczestnieczek będzie Henryka Krzywonos-Strycharska. Załogi będą miały do pokonania 3000 kilometrów.

Tak będzie przebiegać trasa Międzynarodowego Rajdu Kobiet.
fot. yekaterina.pl/

Jedną z atrakcji rajdu i hasłem przewodnim będą: „Sankt-Petersburskie Białe Noce”, bowiem termin imprezy zbiega się apogeum tego niezwykłego zjawiska. Impreza rozpoznie się w Gdańsku, skąd zawodniczki udadzą się do Wilna. Potem trasa prowadzić będzie przez Psków, Sankt- Petersburg (Carskie Sioło, Peterhof), Karelię do Morza Białego (Wyspy Sołowieckie), aż za krąg polarny do Murmańska. Co ważne „YEKATERINA” ma formułę przeprawową i rozegrana będzie według regulaminu, który został opracowany przez organizatorów w oparciu o doskonałą znajomość rosyjskich realiów. Rosja bowiem, to kraina, gdzie na milionach kilometrów kwadratowych rozpościera się tajga, liczne jeziora i rzeki, stepy, pustynie i tundra, a także bezdroża!

Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone tylko

Henryka Krzywonos-Strycharska –  polska działaczka opozycji w okresie PRL, sygnatariuszka porozumień sierpniowych.
fot. landserwis.pl

pełnoletnie załogi żeńskie: kierowca + pilot.  Wyjątkowość tej imprezy polega na połączeniu sportów motorowych z turystyką. Zawodniczki, prócz sportowej rywalizacji, testowania pojazdów w terenowych warunkach, będą miały możliwość bliższego poznania starej rosyjskiej kultury oraz walorów krajobrazowych terenów, po których będzie wiodła trasa rajdu.

Obecnie na liście zgłoszeń znajduje się 11 załóg. Jedną z nich stanowi Henryka Krzywonos-Strycharska  razem z  Beatą Jaworowską oraz Dorotą Kalicką

Więcej na temat imprezy znajdziecie na stronie:http://yekaterina.pl/

Najnowsze

Karen Stoffer liderką Full Throttle Pro Stock Motorcycle – film

Myślisz, że po czterdziestce, należy zwolnić, nic bardziej mylnego! Poznajcie zawodniczkę wyścigów motocyklowych - Karen Stoffer.

fot. materiały prasowe

Karen Sroffer to niepozorna 47-latka, ścigająca się na zabójczo szybkich motocyklach. Razem ze swoim zespołem GEICO Suzuki wywalczyła cenne punkty podczas ostatnich zawodów NHRA Super Nationals na Old Bridge Township Raceway Park. W finałowym przejeździe brakowało jej jedynie 0.0002 sekundy do zgarnięcia zwycięstwa; zaciętą walkę o najwyższy stopień podium stoczyła z Mattem Smith.

Jak podkreśla Karen, znalazła się tam, gdzie chciała być. Płynna jazda umożliwiła jej walkę o finał oraz zdobycie cennych punktów, nie zamierza więc narzekać na wynik zawodów. Obecnie Karen jest liderką klasyfikacji, mając przewagę 43 punktów nad kolejnym zawodnikiem – Andrew Hines’em.

fot. materiały prasowe

Trzymamy kciuki za Stoffer ponieważ już w ten weekend, czekają ją kolejne zmagania na torze.

O poprzednim starcie Karen pisałyśmy wcześniej tutaj.

Najnowsze

Nastolatek za kierownicą

Jesteś rodzicem nastolatka? Amerykańska organizacja AAA (American Automobile Association) przygotowała  kilka wskazówek, jak zwiększyć bezpieczeństwo twojego dziecka za kierownicą.

fot. Renault

Stowarzyszenie przestudiowało wypadki z udziałem młodych kierowców w latach 2005 – 2009 w okresie letnim. Badania te wykazały, że w czasie wakacji na amerykańskich drogach, miesięcznie ginęło 422 nastolatków. Dla porównania w innych miesiącach roku, liczba ta nie przekraczała 363 osób. AAA sugeruje rodzicom:

– Ogranicz jazdy oraz zbędne podróże – nastoletni kierowcy są trzykrotnie bardziej narażeni na śmiertelny wypadek, niż inne kategorie wiekowe. Ryzyko to jest największe w pierwszym roku prowadzenia samochodu.

– Szkolenia – w ramach aktywnego spędzania czasu, wybierz się z dzieckiem na jazdy doszkalające, zapisz je na dodatkowy kurs. Dzięki temu zdobędzie nowe doświadczenie (zapraszamy do Kobiecej Szkoły Jazdy – więcej informacji tutaj).

– Limit pasażerów – statystyki wypadków z udziałem młodych kierowców rosną wraz ze wzrostem młodych pasażerów poruszających się jednym samochodem. Pięć razy częściej dochodzi do wypadków, gdy w pojeździe są inne młode osoby, niż gdy autem porusza się tylko kierowca.

– Ogranicz jazdy w nocy – połowa wypadków ma miejsce między 21:00 – 24:00 w nocy.

Najnowsze

Kobieta podbija wyścigi na ¼ mili

Pisk opon, ryk silników, zawrotne prędkości. Poznajcie świat, pewnej niepozornej, lecz wyjatkowo urodziwej blondynki, która w ostatnim wyścigu osiągnęła prędkość blisko 400 km/h!

Leah Pruett-Leduc
fot. z archiwum zawodniczki

Leah Pruett-Leduc zakwalifikowała się po raz pierwszy do wyścigu Pro Mod, czyli wyścigów samochodów na ¼ mili. Wygrała rundę, po czym rozbiła samochód. I gdy wydawało sie, że to już koniec jej startów, ona nie poddała się. Zmobilizowała mechaników i kilka godzin później już wskoczyła do auta. 

Wszystko to odbyło się w pierwszy weekend jej zmagań w Roadrage.com Camaro na Get Screened America Pro Mod Series. Jak mówi sama zawodniczka:
– To był weekend przeznaczony, na aklimatyzację. Wiele się nauczyłam i zawiązałam więzi z moim zespołem.

Pruett-Leduc osiągnęła czas 6.040 sekundy i prędkość 395 km/h.

Pierwszy wyścig za nią, jak sama przyznaje, teraz przyjdzie czas na prawdziwą rywalizację. Następne zawody w weekend 17-19 lipca na torze Bristol Dragway w Ford NHRA Thunder Valley Nationals.

Trzymamy kciuki za tę piekielnie szybką zawodniczkę! 

fot. z archiwum zawodniczki

Najnowsze