Jawa prezentuje trzy nowe modele

Jawa prezentuje trzy nowe modele
Popularna kiedyś w naszym kraju Jawa rozszerza swoją ofertę jednośladów. Niestety raczej nie dla Europy.

Prawa do marki Jawa mają cały czas Czesi, ale na lokalne potrzeby wykupił je indyjski koncern Mahindra. Tam, jak się okazuje, motocykle czechosłowackiego kiedyś producenta, cieszą się bardzo dużym uznaniem.

Jawa Forty-Two

fot. Mahindra

Jawa Forty-Two

Hindusi zaprezentowali trzy nowe modele. Jawa oraz Jawa Forty-Two napędzane są jednocylindrowym silnikiem o pojemności 293 cm3, rozwijającym 27 KM i 27 Nm. Trzeci nazwany został Perak (inspirowany jest kultowym motocyklem) i otrzymał nieco mocniejsze źródło napędu. Również jednocylindrowe, ale mające 334 cm3 pojemności, 30 KM i 31 Nm.

Motocykle te, podobnie jak planowane w niedalekiej przyszłości wersje roadster i scrambler, nie trafią niestety do Europy. Chyba, że Mahindra dogada się z czeską Jawą na dystrybuowanie ich na Starym Kontynencie, na co jednak szanse są niewielkie.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.