Japoński producent opon wspiera BMW Walkenhorst Motorsport na kolejny sezon!

Japoński producent opon premium, firma Yokohama Rubber Co., Ltd. zawarła wieloletnią umowę partnerską z zespołem wyścigowym BMW Walkenhorst Motorsport.

Yokohama Rubber i Walkenhorst Motorsport współpracują ze sobą od trzech lat. Dzięki doskonałym wynikom partnerstwa i drzemiącym w nim potencjale firmy postanowiły kontynuować wspólne działania i w grudniu 2020 roku podpisały wieloletnią umowę współpracy, która obejmuje również premierę następcy BMW M6 GT3.

W najbliższym czasie zespół Walkenhorst Motorsport weźmie udział w całym sezonie NLS 2021, a także w 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym na jednym z najbardziej wymagających na świecie torów – Nürburgring. Kierowcami będą znani już Christian Krognes i David Pittard. Yokohama Rubber dostarczy zespołowi opony do trzech samochodów BMW M6 GT3, które będą rywalizować w 49. 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym Nürburgring (ADAC TOTAL 24h-Rennen) oraz w dziewięciu wyścigach serii Nürburgring Endurance 2021 (NLS).

Dostarczane opony to ADVAN A005 do użytku na suchej nawierzchni oraz ADVAN A006 do użytku na mokrej nawierzchni. W sezonie 2020 Yokohama Rubber wspierała Walkenhorst Motorsport zarówno w serii NLS, jak i w 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym. BMW M6 GT3 nr 34 zdobyło mistrzostwo w najwyższej klasie SP9 Pro w serii NLS, zajmując miejsca na podium w pięciu wyścigach rozgrywanych od czerwca do sierpnia, w tym raz pierwsze miejsce, dwa razy drugie miejsce i raz trzecie miejsce.

Z kolei we wrześniowym, 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym, startujące w klasie SP9 BMW M6 GT3 nr 101 Walkenhorst Motorsport, pomimo problemów, które zmusiły zespół do zrobienia długiego pit stopu, zajęło 12. miejsce w swojej klasie i 12. w klasyfikacji generalnej. Wspólnym sukcesem Walkenhorst Motorsport i Yokohamy z ostatnich lat było również ustanowienie bieżącego rekordu okrążenia (7:52.578) w rundzie kwalifikacyjnej przez BMW M6 GT3 jadące na oponach typu slick ADVAN A005.

Aktywny udział w sportach motorowych jest dla japońskiej firmy kluczowym elementem rozwoju technologii produkcji opon na najwyższym poziomie. Yokohama bierze udział w wielu różnych imprezach sportów motorowych na całym świecie, od wyścigów formuły i samochodów turystycznych, po wyścigi rajdowe, terenowe i gokartowe.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze