Janet Guthrie na Uniwersytecie Indiana

Pierwsza kobieta, która zakwalifikowała się i wzięła udział w wyścigu Indianapolis 500 i Daytona 500, zabierze głos na Uniwersytecie Indiana (ISU) w tym miesiącu.

 

Janet Guthrie
fot. z archiwum zawodniczki

Mało kto pewnie wie, że studenci ISU mają możliwość wybrać spośród przedmiotów dodatkowych niezwykle ciekawe zajęcia dotyczące historii amerykańskich wyścigów, prowadzone przez młodą profesor historii Lisę Philips. Zajęcia powstały dla uczczenia 100 rocznicy pierwszego startu na Indianapolis 500. W związku z tym postanowiono również zaprosić do wygłoszenia wykładu jedną z najsłynniejszych kobiet – sportowców w Ameryce.

Janet Guthrie „weteranka” wyścigów wygłosi swoją pierwszą prelekcję na sali Bayh Wyższej Szkoły Pedagogicznej w dniu 28 kwietnia. Zawodniczka opowie o swoich doświadczeniach zdobytych przez lata w sporcie motorowym. Prelekcja dotyczyć będzie jej książki „Life at Full Throttle”, autobiografii i kroniki doświadczeń jako zawodniczki w czasach, kiedy ten sport zdominowany był przez mężczyzn. Janet chce tym samym przekazać młodym kobietom, że obecnie mają znaczenie lepsze możliwości do realizacji swoich pasji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze