Roksana Ćwik

Jamie Chadwick zszokowana brakiem kobiet w e-sporcie

Mistrzyni Brytyjskich Mistrzostw GT oraz W Series - Jamie Chadwick - stanowi wzór do naśladowania dla dziewczyn wchodzących do świata sportów motorowych. Brytyjka chce teraz przełamać stereotypy również na polu sportów wirtualnych.

21-latka radzi sobie znakomicie w kokpicie nie tylko prawdziwego samochodu wyścigowego, ale również w wirtualnej rywalizacji – jest jedyną kobietą w prestiżowym zespole FA Racing, utworzonym przez trzykrotnego mistrza świata Fernando Alonso. Chadwick jest jednak wyjątkiem i zarówno podczas finałów mistrzostw oficjalnej gry Formuły 1 oraz sankcjonowanej przez FIA serii Gran Turismo obserwowała rywalizację wyłącznie mężczyzn.

Jestem zszokowana brakiem kobiet w e-sporcie – powiedziała Brytyjka. – Nie ma ku temu żadnego powodu poza stereotypami. Nie spotkałam się z seksizmem czy innymi problemami w prawdziwym świecie, ale może świat e-sportu nieco wolniej dochodzi do zrozumienia, że kobiety mogą do niego należeć.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z komentarzami na temat mojej płci, typu «dobra jesteś, jak na dziewczynę». Co więcej, w stawce nie było żadnych kobiet. Czułam się jak jakaś juniorka, która przeszła do pierwszej ligi… nie było to środowisko, w którym mogłam czuć się komfortowo. To zdecydowanie musi się zmienić.

Organizatorzy serii Formuły 1 próbowali zapobiec takiemu stanowi rzeczy, zapraszając dziewięć czołowych kobiet ze świata e-sportu, aby spróbowały zakwalifikować się do tegorocznego cyklu. Choć jedna była blisko, żadna nie przeszła do finałów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze