James May ma uczulenie na Rolls-Royce`a!

Były prezenter Top Gear i obecny prowadzący The Grand Tour pozbywa się jednego ze swoich ukochanych samochodów. Wszystko za sprawą uczulenia.

Już wkrótce trafi pod młotek bordowy Rolls-Royce Corniche z 1972 roku. Samochód należący do Jamesa Maya zadebiutował na ekranie jednego z epizodów Top Gear poświęconego luksusowym pojazdom w cenie nowego samochodu z segmentu D.

Powód sprzedaży jest zaskakujący. Jakiś czas temu James May żalił się, że po każdej przejażdżce Rolls-Roycem musi brać obfity prysznic, a następnie dokładnie wyprać ubrania. Wszystko z powodu uczulenia na oryginalną, kremową tapicerkę ze skóry. 

Pod maską modelu Corniche należącego do prezentera pracuje silnik V8 o pojemności 6,75 litra. Potężna jednostka produkuje blisko 220 KM, które wprawiają w ruch dwudrzwiowe coupe o długości 5,16 metra. Samochód był produkowany w latach 1971-1987. Napęd w tym modelu trafia na tylną oś poprzez trzystopniową przekładnię automatyczną.

Egzemplarz należący do Jamesa Maya zostanie zlicytowany w Goodwood już 19 marca. Niestety nie znamy jeszcze ceny wywoławczej, ale zakładamy, że pojazd osiągnie wysoką wartość. 

Tymczasem warto zobaczyć, jak prezentował się w jednym z odcinków Top Gear.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze