"James May i jego wspaniałe maszyny" James May

24 listopada 2011
Kolejna obowiązkowa lektura dla wielbicieli programu Top Gear i pasjonatów historii dwudziestego wieku.

Znany na całym świecie prezenter programu Top Gear promuje swoją najnowszą książkę, w której przedstawia swoje zdanie na temat przełomowych wynalazków minionego stulecia. Komentuje dzieje takich technologicznych symboli jak komputery, samochody czy wahadłowce, wyjaśnia dlaczego niektóre wynalazki się przyjęły a inne, jak np. sterowce, właściwie zniknęły z naszego życia, przybliża czytelnikom kulturę lat pięćdziesiątych. Wszystko okraszone dawką znanego z programu, brytyjskiego humoru.

Sam autor tak opisuje swoje dzieło: - Trudno powiedzieć, który czynnik tak naprawdę stymuluje wynalazczość, ale śmiało można stwierdzić, że XX wiek cieszył się jego wyjątkową obfitością. Ta książka - co otwarcie przyznaję - zawiera mój bardzo osobisty wybór wspaniałych maszyn, wynalazków i odkryć, które oddają charakter najbardziej ekscytującego stulecia w historii cywilizacji ludzkiej.

Fanów raczej nie trzeba przekonywać do kupna tej książki. Jeśli nie jesteście jeszcze zdecydowani, pomyślcie o tym jak o idealnym prezencie pod choinkę dla każdego pasjonata motoryzacji. Na pewno nowa książka Jamesa Maya ucieszy bardziej, niż sweterek w renifery.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!