"James May i jego wspaniałe maszyny" James May

Kolejna obowiązkowa lektura dla wielbicieli programu Top Gear i pasjonatów historii dwudziestego wieku.

Znany na całym świecie prezenter programu Top Gear promuje swoją najnowszą książkę, w której przedstawia swoje zdanie na temat przełomowych wynalazków minionego stulecia. Komentuje dzieje takich technologicznych symboli jak komputery, samochody czy wahadłowce, wyjaśnia dlaczego niektóre wynalazki się przyjęły a inne, jak np. sterowce, właściwie zniknęły z naszego życia, przybliża czytelnikom kulturę lat pięćdziesiątych. Wszystko okraszone dawką znanego z programu, brytyjskiego humoru.

Sam autor tak opisuje swoje dzieło: - Trudno powiedzieć, który czynnik tak naprawdę stymuluje wynalazczość, ale śmiało można stwierdzić, że XX wiek cieszył się jego wyjątkową obfitością. Ta książka - co otwarcie przyznaję - zawiera mój bardzo osobisty wybór wspaniałych maszyn, wynalazków i odkryć, które oddają charakter najbardziej ekscytującego stulecia w historii cywilizacji ludzkiej.

Fanów raczej nie trzeba przekonywać do kupna tej książki. Jeśli nie jesteście jeszcze zdecydowani, pomyślcie o tym jak o idealnym prezencie pod choinkę dla każdego pasjonata motoryzacji. Na pewno nowa książka Jamesa Maya ucieszy bardziej, niż sweterek w renifery.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.