Jakimi samochodami najczęściej jeżdżą panie?

Ople, volkswageny i fiaty to najpopularniejsze samochody ubezpieczane przez kobiety w 2013 roku.

Ranking przygotowano biorąc pod uwagę 76 tysięcy samochodów, które w 2013 roku ubezpieczyły panie w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych. Najczęściej ubezpieczanymi przez kobiety samochodami były ople – to blisko 11% z badanej grupy pań. Nieco ponad 10% z nich miało w momencie kupowania  auta ubezpieczenie z oferty Volkswagena, natomiast 3. najpopularniejszą marką był przed rokiem Fiat. Wszyscy ci producenci dość wyraźnie wyprzedzili znajdujące się na 4. miejscu Renault. Pierwszą dziesiątkę samochodów ubezpieczonych przez panie zamknęły natomiast Citroen oraz Audi – z odsetkiem odpowiednio 4,2% i 3,5%.

Nieco inaczej prezentuje się zestawienie konkretnych modeli, które ubezpieczały kobiety. Wśród wszystkich analizowanych pojazdów najwięcej – bo nieco ponad 3 tys. (4% ogółu) – było w zeszłym roku VW Golfów. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły Ople Astry oraz Corsy. W grupie najpopularniejszych modeli znalazły się także m.in. Toyota Yaris, Fiat Seicento oraz VW Polo.

Warto zwrócić uwagę na brak Skody w pierwszych dziesiątkach obydwu kategorii, ponieważ samochody tej firmy są od kilku lat najczęściej wybierane przez Polaków. W nieniejszym rankingu jest to natomiast 11. najpopularniejsza marka, zaś pierwszy model od tego producenta (Fabia) pojawia się dopiero na 14. miejscu.

Najpopularniejsze samochody kobiet w 2013 roku

dane: Gothaer TU S.A.

Lp.

Marka samochodu

Model samochodu

1.

Opel (10,9%)

VW Golf (4%)

2.

Volkswagen (10,3%)

Opel Astra (3,9%)

3.

Fiat (9,8%)

Opel Corsa (3,4%)

4.

Renault (8,5%)

Toyota Yaris (2,8%)

5.

Ford (7%)

Daewoo Matiz (2,7%)

6.

Toyota (6,4%)

VW Polo (2,5%)

7.

Peugeot (6%)

Renault Megane (2,5%)

8.

Daewoo / FSO (5,3%)

Fiat Seicento (2,4%)

9.

Citroen (4,2%)

Renault Clio (2,4%)

10.

Audi (3,5%)

Fiat Punto (2,4%)

Źródło: Gothaer TU S.A.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze