Jaki samochód dla rodziny wybrać? Podpowiadamy!

Dawniej wielu Polaków traktowało jako samochód rodzinny każde auto, którym po prostu dało się poruszać. Dzisiaj w salonach samochodowych dysponujemy znacznie większym wyborem. Pozwala to niemal idealnie dostosować nowe cztery kółka do potrzeb kierowcy i jego rodziny, ale jednocześnie rodzi dodatkowe dylematy. Poznaj kilka istotnych cech, na które warto zwrócić uwagę, kiedy zastanawiasz się, jaki samochód dla nowoczesnej rodziny wybrać.

Jaki powinien być samochód rodzinny?

Przez lata jedną z najważniejszych cech samochodu dla rodziny była pojemność jego wnętrza. Trudno zaprzeczyć, że również dzisiaj jest ona bardzo ważna. Ale nowoczesny samochód dla rodziny na miarę XIX wieku to nie tylko litry miejsca w bagażniku i centymetry między przednimi i tylnymi fotelami. Istotne jest również to, czy przestrzeń we wnętrzu została inteligentnie zagospodarowana, a auto dysponuje zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa oraz oszczędnymi i ekologicznymi napędami.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Kiedyś za wyznacznik bezpieczeństwa samochodu uznawano liczbę poduszek powietrznych i solidność jego konstrukcji. Te cechy są nadal istotne, a producenci nie ustają w udoskonalaniu aut w tych obszarach. Teraz przyszła jednak nowa era – era systemów bezpieczeństwa czynnego. Gwałtowny rozwój technologiczny i miniaturyzacja komputerów sprawiły, że dziś nawet tanie auta otrzymują systemy, które nie tylko łagodzą skutki kolizji, ale w wielu przypadkach w ogóle do niej nie dopuszczają. Obecność takich układów bardzo często okazuje się nieoceniona. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć. A kiedy chodzi o samochód rodzinny, bezpieczeństwo jest jeszcze ważniejsze.

Warto przyjrzeć się systemom bezpieczeństwa Toyoty, czyli jednego z wiodących producentów na świecie i polskim rynku. Japońska marka zbiera takie układy w pakiecie Toyota Safety Sense (TSS) i stosuje praktycznie we wszystkich swoich modelach, oczywiście również w autach rodzinnych. Już w 2018 roku 10 milionów aut Toyoty na świecie dysponowało systemami TSS, a globalnie 90% modeli było wyposażonych w te rozwiązania. Z każdym kolejnym rokiem te liczby tylko rosną.

W najnowszej wersji pakiet Toyota Safety Sense obejmuje takie rozwiązania jak układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne światła drogowe, układ rozpoznawania znaków drogowych, systemy wykrywania zmęczenia kierowcy i automatycznego powiadamiania ratunkowego czy inteligentny tempomat adaptacyjny. Takie cyfrowe oczy samochodu nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale podnoszą również komfort prowadzenia auta i sprawiają, że długie godziny za kierownicą są mniej męczące.

Inteligentnie zaprojektowana przestrzeń samochodu

Systemy bezpieczeństwa czynnego to dzisiaj kluczowy element wyposażenia nowoczesnego samochodu dla rodziny, ale przestrzeń w jego wnętrzu jest oczywiście nadal bardzo ważna. W końcu gdzieś muszą zmieścić się wszystkie przedmioty przydatne w czasie zimowego wyjazdu na narty i letnich wypadów za miasto. Nie wspominając już o głównych bohaterach podróży – pasażerach.

Wbrew pozorom pojemność auta nie wynika wprost z jego zewnętrznych wymiarów. Na przestrzeń we wnętrzu w dużej mierze wpływa konstrukcja samochodu. Inżynierowie dwoją się i troją, by zagospodarować jak najwięcej miejsca w środku auta, jednocześnie nie powiększając za bardzo jego rozmiarów. Toyocie z pomocą przychodzi modułowa architektura TNGA, którą znajdziemy dzisiaj w wielu modelach japońskiego producenta. TNGA mocno wpłynęło na nowe Toyoty. Dzięki tej technologii samochody japońskiej marki są bezpieczniejsze i przyjemniej się prowadzą, a także dysponują bardziej przestronnymi wnętrzami.

Efekty doskonale widać w nowej Toyocie RAV4. Choć aktualnie auto jest o 5 mm krótsze niż jego poprzednia odsłona, ma o 79 l większy bagażnik. Co więcej, w najnowszej odsłonie japońskiego SUV-a wzrosła również przestrzeń na nogi pasażerów drugiego rzędu siedzeń. A pojemność przestrzeni pasażerskiej w aucie rodzinnym jest przecież równie ważna, co ilość miejsca w bagażniku.

Kiedy zastanawiamy się, jakie auto dla rodziny wybrać, warto zwrócić również uwagę na inne, drobne zabiegi zastosowane we wnętrzu i konstrukcji samochodu. Zsumowane razem mogą bowiem w istotny sposób wpływać na ogólne wrażenia z użytkowania własnych czterech kółek. Warto sprawdzić, jak szeroko otwierają się drzwi, czy podłoga z tyłu jest płaska, zajmowanie miejsca w środku łatwe, a montowanie fotelików dziecięcych wygodne. Uwagę na własny komfort powinien zwrócić również kierowca. W końcu to na nim będzie spoczywała odpowiedzialność z dowiezienie całej rodziny do celu. Dlatego przed zakupem samochodu rodzinnego warto sprawdzić, czy pozycja za kierownicą jest wygodna, fotel ma odpowiedni zakres regulacji, a sterowanie takimi elementami jak klimatyzacja intuicyjne.

Nowoczesny samochód z napędem hybrydowym

Nowoczesne auto dla rodziny to dzisiaj coraz częściej też auto hybrydowe. Niekwestionowanym liderem rynku hybryd jest Toyota. Japońska marka stworzyła pierwszy w historii masowo produkowany samochód hybrydowy – model Prius i od 1997 roku sprzedała na całym świecie ponad 15 milionów hybryd. Z każdym rokiem samochody hybrydowe japońskiego producenta stają się coraz popularniejsze, a w wielu rankingach najlepsze hybrydy to właśnie Toyoty. Skąd taki fenomen hybryd tej marki?

Jak w wielu przypadkach kluczem do sukcesu jest współpraca. W przypadku aut w pełni hybrydowych – a właśnie takie proponuje nam Toyota – klasyczny silnik spalinowy jest wspierany przez napęd elektryczny, na tyle mocny, by w istotny sposób pomagać jednostce spalinowej lub samodzielnie napędzać auto. W czasie hamowania układ odzyskiwania energii doładowuje akumulator napędu hybrydowego. Trafiają do niego również nadwyżki energii wyprodukowane w czasie jazdy ze stałą prędkością. Zgromadzony w baterii prąd zasila silnik elektryczny. Ten wspomaga motor spalinowy, kiedy mocniej przyciśniemy gaz, a także napędza auto w czasie wolnej jazdy w korku czy manewrowania. W takich warunkach silnik spalinowy auta hybrydowego często w ogóle nie jest uruchamiany, a hybrydowa Toyota porusza się w trybie wyłącznie elektrycznym.

W rezultacie samochody hybrydowe japońskiego producenta mogą poruszać się na samym silniku elektrycznym nawet do 80% czasu jazdy w warunkach miejskich. To w oczywisty sposób zmniejsza zużycie paliwa w czasie codziennych podróży i sprawia, że najlepsze hybrydy cechują się wyjątkową oszczędnością i mniejszą emisją spalin. A samochód dla rodziny powinien być przecież oszczędny. Ponadto układ odzyskiwania energii z hamowania, który znajdziemy w samochodach hybrydowych Toyoty, zmniejsza obciążenie hamulców, a więc i zużycie klocków oraz tarcz hamulcowych. Co więcej, pełne hybrydy japońskiej marki nie wymagają ładowania, a samochód tankuje się jak konwencjonalne auto z benzynowym silnikiem. A jakby zalet było mało, auta hybrydowe Toyoty w standardzie dysponują automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów i nie potrzebują alternatora, rozrusznika, dwumasowego koła zamachowego czy turbosprężarki. Są więc znacznie bardziej niezawodne. A to przecież niezwykle istotne w aucie, na którym polega cała rodzina.

Ranking samochodów Toyoty dla rodzin

Dla wielu Polaków najlepsze auto dla rodziny to samochód ze znaczkiem Toyoty. Japońska marka wypracowała sobie bardzo dobrą renomę nad Wisłą. Jej samochody są kojarzone przede wszystkim z niezawodnością, wysoką jakością, bezpieczeństwem i niewielkimi kosztami eksploatacji. Toyota słynie również z dopracowanych napędów hybrydowych i proponuje w swoich modelach wiele nowoczesnych systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo. W ostatnich latach producent z Kraju Kwitnącej Wiśni wprowadził na rynek nowe odsłony wielu swoich cenionych modeli. Nie brakuje nowych wariantów hybrydowych, traktowanych jako najlepsze hybrydy na rynku. Warto zatem przyjrzeć się temu, jakie propozycje w kategorii samochodów dla rodziny ma obecnie japońska marka.

Stylowa i ekonomiczna Corolla Sedan

Corolla to prawdziwy bestseller Toyoty. Liczby mówią same za siebie. Kompaktowy model jest nie tylko obecnie najczęściej kupowanym samochodem na świecie, ale też najpopularniejszym autem w historii. Od 2019 roku w salonach japońskiej marki znajdziemy już dwunastą generację słynnego kompaktu, która wprowadza wiele istotnych ulepszeń.

Samochód bazuje na platformie TNGA i po raz pierwszy jest dostępny z napędem hybrydowym. W Corolli sedan znajdziemy, sprawdzony w innych modelach, spalinowo-elektryczny układ o mocy 122 KM z silnikiem 1.8. Jednostka wyjątkowo oszczędnie obchodzi się z benzyną. Średnie spalanie auta wynosi od 4,3 l na 100 km. Do wyboru jest też dobrze znany konwencjonalny silnik 1.6.

Rodziny docenią również bagażnik, którego pojemność wynosi 471 l. Co więcej, we wnętrzu tego eleganckiego sedana znajdziemy bardzo bogate wyposażenie. W najnowszych egzemplarzach już w standardzie Toyota oferuje szeroki pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, klimatyzację czy system multimedialny z Apple CarPlay i Android Auto.

Toyota Corolla Sedan
 

Nowoczesna Corolla Touring Sports

Samochód rodzinny to również Corolla Touring Sports. W przypadku tego modelu Toyota postawiła na bardziej zadziorną, sportową stylistykę. Jednak uniwersalność samochodu pozostała jednym z priorytetów japońskich inżynierów. Stąd wydłużony rozstaw osi, który wynosi 2700 mm – tyle samo, co w Corolli Sedan – i gwarantuje więcej przestrzeni na tylnej kanapie. Corolla TS Kombi wyróżnia się również pakownym bagażnikiem. Znajdziemy w nim do 596 l na wszystko, czego dusza zapragnie. Taka wartość może zwrócić uwagę wielu osób, które zastanawiają się, jaki samochód dla rodziny kupić.

Mocną stroną Corolli Touring Sports jest również dostępność aż dwóch napędów hybrydowych. Pod maską samochodu znajdziemy 122-konny układ znany z Toyoty Corolli Sedan lub jednostkę 2.0 Hybrid Dynamic Force o mocy aż 184 KM. Z takim napędem auto przyspiesza do 100 km/h nawet w 8,1 s. Jednocześnie japońskie kombi pozostaje samochodem oszczędnym. Spalanie Corolli w tej wersji wynosi od 4,7 l na 100 km. Samochód można mieć również z nowym, turbodoładowanym silnikiem 1.2 o czterech cylindrach i mocy 116 KM.

Jak przystało na nowoczesne auto dla rodziny, w Corolli TS Kombi znajdziemy też bogate wyposażenie. Standardem jest pakiet Toyota Safety Sense z inteligentnym tempomatem adaptacyjnym czy klimatyzacja. Najnowsze egzemplarze dysponują ponadto multimediami z Apple CarPlay i Android Auto. A w wyższych wersjach wyposażenia możemy znaleźć podgrzewane fotele, wyświetlacz HUD czy system audio JBL z ośmioma głośnikami. Toyota Corolla Touring Sports to z pewnością bardzo silny kandydat w kategorii najlepsze auto dla rodziny.

Elegancka Toyota Camry

Camry to kolejny samochód-ikona Toyoty. Powrót tego modelu do Europy odbił się szerokim echem w świecie motoryzacji. Trudno się dziwić, Camry jest w końcu najpopularniejszym na świecie sedanem średniej wielkości. Najnowszą odsłonę auta również zbudowano w oparciu o innowacyjną platformę TNGA. A pod eleganckim nadwoziem, które łączy w sobie sylwetkę sedana z nowoczesnymi liniami, znalazł się napęd hybrydowy.

W Camry Toyota umieściła jednostkę bardzo podobną do tej, która znalazła się pod maską RAV4 Hybrid. To układ o mocy 218 KM z benzynowym silnikiem 2.5. Podobnie jak inne najlepsze hybrydy, napęd zapewnia dobre osiągi i niskie spalanie. Mimo niemałych rozmiarów Toyota Camry przyspiesza do setki w 8,3 s i zużywa od 5,3 l paliwa na 100 km.

Osoby, dla których istotny jest samochód dla rodziny znajdą w Camry bagażnik o pojemności do 524 l, dużo przestrzeni dla pasażerów i bogate wyposażenie. W standardzie samochód dysponuje dwustrefową klimatyzacją automatyczną z technologią oczyszczania i nawilżania powietrza, pakietem systemów bezpieczeństwa czynnego, tempomatem adaptacyjnym czy systemem multimedialnym z kolorowym ekranem dotykowym. W wyższych wersjach Toyota proponuje w swoim sedanie podłokietnik tylny z możliwością̨ sterowania systemami komfortu oraz pochyleniem tylnych foteli, nagłośnienie JBL z 9 głośnikami (w tym z subwooferem) czy wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD).

Toyota Camry

Stylowe rodzinne auto, czyli Toyota C-HR

C-HR to kolejny przebój Toyoty. Kompaktowy crossover zadebiutował w 2016 i od razu podbił rynek. Muskularna i nowoczesna stylistyka samochodu sprawiła, że kierowcy pokochali ten samochód. W samej Europie w 2019 roku Toyota sprzedała ponad 134 tys. sztuk modelu C-HR. Toyota C-HR może się podobać, ale w nowoczesnym samochodzie dla rodziny nie chodzi przecież o sam wygląd.

A C-HR ma do zaproponowania o wiele więcej, niż tylko stylowe nadwozie. Podobnie jak Corolla TS Kombi, samochód jest teraz dostępny z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru. W katalogu Toyoty znajdziemy zatem układ 1.8 o mocy 122 KM, który bardzo powoli sączy paliwo (spalanie od 4,8 l na 100 km) oraz bardziej dynamiczną, ale nadal oszczędną jednostkę Hybrid Dynamic Force 184 KM. Wyposażenie to kolejna mocna strona Toyoty C-HR. Już w podstawowej cenie otrzymujemy multimedia z Apple CarPlay i Android Auto, klimatyzację, kamerę cofania i oczywiście pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego. Nic więc dziwnego, że C-HR jest często wspominany, kiedy pod uwagę brane są najlepsze hybrydy.

Toyota C-HR
 

Ekonomiczny i bezpieczny Prius+ oraz Prius Plug-in Hybrid

Ciekawym samochodem dla rodziny jest również Toyota Prius+. Jak przystało na słynnego Priusa auto dysponuje napędem hybrydowym. W przypadku tego rodzinnego samochodu jest to układ o łącznej mocy 136 KM z silnikiem benzynowym 1.8. Co nie mniej ważne, Prius+ w standardzie dysponuje aż 7 miejscami. W podstawowej cenie otrzymujemy też pakiet Toyota Safety Sense, aktywny tempomat, automatyczną klimatyzację, kamerę cofania czy system multimedialny z ekranem dotykowym.

Nowoczesnej rodzinie do gustu może przypaść również Prius Plug-in Hybrid. Toyota zastosowała w tym samochodzie układ hybrydowy o mocy 122 KM, który można dodatkowo ładować z gniazdka. Dzięki większemu akumulatorowi auto może przejechać nawet do 50 km na samym silniku elektrycznym. Większość kierowców nie przekracza dziennie takiego dystansu. Wystarczy zatem regularnie ładować auto, by na co dzień poruszać się tylko w trybie elektrycznym.

Co niemniej ważne, po rozładowaniu akumulatora Toyota Prius Plug-in działa jak typowa hybryda Toyoty, pozostaje więc uniwersalnym i oszczędnym autem. Średnie spalanie tego modelu wynosi już od 1,2 l/100 km.

Toyota wie, że nowoczesne auto dla rodziny musi być odpowiednio wyposażone. A Prius Plug-in Hybrid wyjeżdża z salonu z długą listą rozwiązań zwiększających komfort codziennej jazdy. Standardem w tym modelu są dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, chłodzony schowek w konsoli centralnej, kamera cofania, wyświetlacz HUD czy system multimedialny z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 8 cali. Nie brakuje też systemów wspomagających kierowcę. To układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy czy system wykrywania zmęczenia kierowcy. Ciekawostką w tym modelu Toyoty jest również dostępność dachu z panelami fotowoltaicznymi, które dodatkowo doładowują baterię układu hybrydowego.

Toyota Prius+

Prestiżowy samochód rodzinny RAV4

Toyota RAV4 to jeden z najważniejszych modeli w historii nie tylko Toyoty, ale i całej motoryzacji. To właśnie RAV4 jest uważany za pierwszego współczesnego SUV-a i auto, które rozpoczęło światową modę na auta tego typu. A SUV-y wielu kierowców traktuje dzisiaj jako najlepsze auta dla rodziny. Toyota sprzedała na całym świecie już przeszło 10 milionów egzemplarzy Toyoty RAV4. Obecnie w salonach japońskiej marki znajdziemy piątą odsłonę tego słynnego modelu.

Toyota RAV4 to duże auto rodzinne. Bagażnik o pojemności 580 l i sporo przestrzeni na tylnej kanapie sprawiają, że samochodem może swobodnie podróżować pięć osób. Mocną stroną SUV-a Toyoty jest również napęd hybrydowy. Układ dysponuje benzynowym silnikiem 2.5 i jest dostępny w dwóch wariantach – przednionapędowym o mocy 218 KM oraz 222-konnym 4×4. W wersji 4×4 Toyota zastosowała ciekawe rozwiązanie. To układ elektrycznego napędu na cztery koła AWD-i. Tylna oś jest wprawiana w ruch wyłącznie przez dodatkowy silnik elektryczny. RAV4 z systemem AWD-i przyspiesza do setki już w 8,1 s i może holować przyczepę o masie do 1 650 kg. Jednocześnie średnie spalanie samochodu wynosi od 5,6 l/100 km. SUV Toyoty jest dostępny również z konwencjonalnym silnikiem 2.0 o mocy 173 KM.

Ten samochód rodzinny Toyoty zwraca ponadto uwagę bardzo dobrym wyposażeniem. Najnowsze egzemplarze w standardzie otrzymują system multimedialny z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto, klimatyzację czy pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. W zależności od konfiguracji auto może również dysponować układem ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu z funkcją automatycznego hamowania, systemem kamer 360 czy innowacyjnym lusterkiem wstecznym z kolorowym wyświetlaczem cyfrowym.

Toyota RAV4

Wszechstronny Land Cruiser

Rodziny, które cenią przygody w terenie z pewnością docenią możliwości Toyoty Land Cruiser. To rasowa terenówka oparta na solidnej ramie i dysponująca napędem na cztery koła. Co więcej, samochód jest dostępny w wersji 7-miejscowej, a to przecież bardzo pożądana cecha w dużym aucie rodzinnym. Toyotę Land Cruiser napędza wysokoprężny silnik 2.8 D-4D o mocy 177 KM. Jednostka wprawia w ruch wszystkie koła przez sześciobiegową manualną lub automatyczną przekładnię. Samochód może holować przyczepę o masie do 3 000 kg.

W standardzie auto otrzymuje skrzynię rozdzielczą z reduktorem oraz centralny mechanizm różnicowy Torsen, które zapewniają autu świetne możliwości terenowe. Ponadto Land Cruiser może dysponować również systemem utrzymującym stałą prędkość w terenie, układem zmiennej charakterystyki napędu w zależności od terenu czy monitorem pokazującym kąt skrętu kół podczas manewrowania.

We wnętrzu Land Cruisera również znajdziemy bogate wyposażenie. W końcu to jeden z flagowych samochodów Toyoty. W standardzie japońska marka proponuje nabywcom klimatyzację, radio z łącznością Bluetooth i 6 głośnikami czy bezkluczykowy dostęp do samochodu. W wyższych wersjach wyposażenie rozszerza się o pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego, wentylowane i podgrzewane fotele, system audio JBL z aż 14 głośnikami, a nawet system rozrywki dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń. Osoby zdecydowane na duże auto rodzinne zwrócą uwagę również na pojemność bagażnika. Kiedy siedzenia drugiego rzędu są rozłożone, ta w wersji 5-drzwiowej i 5-miejscowej wynosi 621 l.

Toyota Land Cruiser

Samochód dla dużej rodziny – Proace Verso

Bardzo pojemne wnętrze to również cecha Toyoty Proace Verso. Mikrobus japońskiego producenta jest propozycją w sam raz dla rodzin. Samochód jest dostępny w dwóch długościach nadwozia, kilku wersjach silnikowych i może dysponować nawet 9 miejscami w środku. Warto też dodać, że w modelu Proace Verso w wersji long maksymalna objętość bagażnika do dachu wynosi aż 3 m3.

Toyota Proace Verso w standardzie otrzymuje klimatyzację, zestaw audio i tempomat. A w wyższych wersjach wyposażenia samochód może dysponować systemem multimedialnym z obsługą Android Auto i Apple CarPlay, wyświetlaczem HUD czy ogrzewaniem postojowym. Co równie ważne, Toyota oferuje ten samochód dla rodziny z gwarancją na 3 lata lub dystans do miliona kilometrów.

Toyota Proace Verso

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie samochodu?

Chcąc wybrać jak najlepsze auto dla rodziny, warto zwrócić uwagę nie tylko na cechy samego pojazdu. Nie mniej ważne będzie dobranie odpowiedniej formy finansowania, dodatkowych opcji wyposażeniowych, akcesoriów czy rozszerzonej gwarancji. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą doradcy w salonach. Ale wcale nie trzeba ruszać się do najbliższego dilera, aby skorzystać z ich pomocy. Rozwiązaniem może być na przykład zdalna wizyta w Internetowym Salonie Toyoty. Innowacyjna usługa japońskiej marki pozwala porozmawiać z konsultantem, zobaczyć samochód z bliska w czasie wideorozmowy, a nawet zamówić nowe auto. Więcej informacji na temat gamy rodzinnych samochodów Toyoty znajdziesz na stronie producenta.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

My planujemy kupić Proace Verso bo mamy trójkę dzieci, a czwarte w drodze. Za 3 miesiące się urodzi. W 5-osobowym samochodzie, które mamy, nie zmieścimy się, a lubimy razem podróżować, więc musimy mieć duże auto.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dla mnie najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Mam dwójkę małych dzieci, które codziennie wożę do przedszkola i żłobka. Często też odwiedzamy dziadków, więc generalnie sporo podróżujemy. W takim samochodzie jak Toyota na pewno jest bezpiecznie i wygodnie. Marzenie każdego ojca 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

To auto wydaje się rozsądne nawet dla 4 dorosłych osób. Spokojnie jak byłem w salonie i z tyłu zrobiłem przymiarkę, to naprawdę wygodnie się tam siedzi

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dla mnie najważniejsze jest to, by był po prostu wygodny i miał spory bagażnik. Toyota RAV 4 do mnie przemawia w tej nowej wersji 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Wybrać samochód rodzinny to bywa nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy dzieci jest piątka. Na szczęście coraz więcej tego typu samochodów jest na rynku. Wiadomo, że bezpieczeństwo to podstawa, ale ilość miejsca, komfort to też ważne kwestie. O cenie nie zapominając.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

No nie wiem, czy samochód na miarę XIX wieku oferowałby takie wygody, jak ten na miarę XXI (w drugim akapicie wkradł się błąd kronikarski). 😉 A tak serio ja jestem akurat szczęśliwą posiadaczką Priusa, bo podczas wakacji w Gruzji (piękne czasy, kiedy można było latać) chyba każda taksówka była Priusem i mój mąż się zakochał, i chociaż miałam pewne obiekcje, bo auto wydawało się niewielkie, to jednak bez problemu mieści tradycyjną rodzinę w modelu 2 + kot perski i golden retriver. No i wszystkie legendy a propos tego, że Toyota Prius mało pali, to nie były legendy, tylko fakty. Jestem bardzo zadowolona.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Wybrać samochód rodzinny to bywa nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy dzieci jest piątka. Na szczęście coraz więcej tego typu samochodów jest na rynku. Wiadomo, że bezpieczeństwo to podstawa, ale ilość miejsca, komfort to też ważne kwestie. O cenie nie zapominając.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Wizualnie i parametrami Toyota CH-R obecnie robi na mnie największe wrażenie. Chciałbym mieć takie pod oknem.. 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Mam trójkę małych dzieci, dlatego przy zakupie samochodu szczególną uwagę zwracam na systemy bezpieczeństwa. Cieszy mnie, że współcześni producenci aut wprowadzają coraz nowsze rozwiązana Świadomość, że moje dzieci są bezpieczne w moim samochodzie, zwiększa komfort jazdy. A ja mogę poczuć się pewniej za kierownicą samochodu.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

tylko bmw

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Rav4 w zupełności wystarczy dla 4 os. familii, bagażnik mógłby być trochę większy no ale zawsze można ogarnąć dachowy

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Zdecydowanie wybierając samochód należy dostosować go do swoich potrzeb. Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie o jego przyszłe przeznaczenie. Warto również wybrać te opcje dodatkowe wyposażenia z których rzeczywiście będziemy korzystali. Nowy samochód powinien zapewniać nie tylko komfort ale i bezpieczeństwo. Warto też sprawdzić przyszłe koszty eksploatacji, tak by nie zostać niemiło zaskoczonym po kilkunastu miesiącach użytkowania.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze