Jak zmniejszyć ryzyko wypadku

Wysokie obcasy, papierowe kubki i nieprawidłowo przewożone zwierzęta – oto najczęstsze przyczyny wypadków w Wielkiej Brytanii.  

Z badania przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową More Than na grupie 2000 kierowców wynika, że z wymienionych wyżej powodów doszło do ponad 13 milionów wypadków. Co prawda w większości z nich odpowiedzialność ponosili mężczyźni, niemniej aż 44% badanych kobiet miało kłopoty z właściwym operowaniem pedałami ze względu na wysokie obcasy. Zazwyczaj są to panie mieszczące się w grupie wiekowej 25-34.

Prowadzenie samochodu i wysokie obcasy? Kiepskie połączenie
fot. materiały prasowe

Poniewierające się po samochodzie puste kubki po kawie i pudełka po jedzeniu na wynos są równie niebezpieczne. 20% badanych przyznało, że spowodowało wypadek lub było blisko jego spowodowania, kiedy pusty pojemnik potoczył się pod pedał hamulca. Jeden na ośmiu respondentów natomiast znalazł się w groźnej sytuacji z powodu zwierzęcia, poruszającego się swobodnie po aucie.

O ile nie mamy kontroli nad zewnętrznymi czynnikami, które mogą przyczynić się do wypadku, o tyle na własnym podwórku możemy zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. I to bardzo prosto – wystarczy nosić praktyczne obuwie, utrzymywać samochód w porządku i przewozić czworonożnych przyjaciół w szelkach bądź transporterze.  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze