Jak wypożyczyć auto na wakacje?

Wypożyczenie auta może wiązać się z wieloma formalności oraz wysokimi kosztami. Jednak nie będzie tak w każdej sytuacji. Warto zapoznać się z podstawowymi regułami, które powinien znać każdy wypożyczający auta, a można się w ten sposób uchronić przed powszechnymi związanymi z tym pułapkami.

Sprawdzona wypożyczalnia samochodów – gdzie ją znaleźć?
Swoje poszukiwania powinniśmy zacząć korzystając z tzw. poczty pantoflowej. Jeśli nasi znajomi korzystali kiedyś z aut z wypożyczalni, dobrze jest podpytać ich o opinie. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać te najbardziej obiektywne i większości przypadków niesponsorowane.

 W przypadku, gdy nikt z naszych przyjaciół nie posiada zdania na temat dobrej wypożyczalni, warto posiłkować się opinii internetowymi. Zalecamy jednak szczególną ostrożność, gdyż w sieci nie brak opinii będących częścią kampanii marketingowej firmy. Przeglądając fora internetowe miejmy oczy szeroko otwarte.

 Inną opcją – która dostępna jest za pomocą paru kliknięć w komputerze – są wyszukiwarki ofert. Dedykowane wypożyczalnią aut strony zbierają aktualne oferty wielu przedsiębiorców, gdzie możemy je ze sobą porównać, a często również przejrzeć opinie innych klientów.

Ze swojej strony polecamy wypożyczalnie samochodów z wieloma oddziałami:

FLEET CENTER

AMS RENT

NET CAR 4 U

Lokalizacja – dlaczego warto zwrócić uwagę na szczegóły?
Zanim jeszcze będziemy mogli zasiąść za kółkiem auta z wypożyczalni, musimy określić – w wielu przypadkach możemy to zrobić również online – m.in.: wiek kierowcy, lokalizację, datę i godzinę wypożyczania, a także czas, na który chcemy wynająć auto.

Określenie niektórych lokalizacji wynajmu auta może przynieść nam dodatkowe koszty. Dlatego zwróćmy szczególną uwagę na regulamin wypożyczalni. Przykładem, który nie jest miłym zaskoczeniem dla klientów, jest dodatkowa opłata za wypożyczenie samochodu na lotnisku. Nie jest ona regułą dlatego, jeśli odpowiadają nam bardziej warunki innej wypożyczalni, warto skorzystać z usług tej drugiej (wiele firm opłatę za wypożyczenie samochodu na lotnisku ma wliczoną w cenę wynajmu).

Kolejnym przykładem, w którym również możemy narazić się na dodatkowe koszty, jest wynajem auta w jednym miejscu, a zwrócenie go w drugim. Pamiętajmy, żeby dopytać się o szczegóły opłat jeszcze zanim wynajmiemy samochód.

Ważne „cyferki” – czyli godzina i wiek kierowcy
W większości wypożyczalni za wynajem auta płaci się dobowo, nie godzinowo. Długoterminowe wypożyczanie aut daje możliwość uzyskania dodatkowych zniżek, jednak pamiętaj, że jeśli przekroczysz czas wypożyczenia o choćby godzinę zapłacisz za kolejny okres jego wynajmu.

Zwróć uwagę również na godziny otwarcia wypożyczalni samochodów. W przypadku, gdy będziesz chciał zwrócić auto poza godzinami jej otwarcia, to również do Twojego rachunku zostanie dodana dodatkowa opłata.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych i aut osobowych zwracać będzie uwagę również na wiek kierowcy. Dla wielu kierowców z niewielkim stażem lub też młodych osób będzie wiązało się nie tylko ze sporymi ograniczeniami dotyczącymi wynajmu aut, ale często również dodatkowymi opłatami.

Polityka paliwowa – dlaczego jest taka ważna?
Wypożyczalnie mogą różnić się między sobą również tzw. polityką paliwową. Najbardziej bezpiecznym i korzystnym pod względem finansowym rozwiązaniem jest wybranie tej wypożyczalni, która wymaga zwrócenia auta z taką samą ilością paliwa, jaką miało ono w momencie wypożyczenia.

Wydawać by się mogło, że oferty wypożyczalni, które oferują auta z pełnym bakiem są bardziej profesjonalne i uczciwe, jednak w tym przypadku przyjdzie nam zapłacić nie tylko wyższą cenę za paliwo, ale dodatkową opłatę za serwis.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dosoknałym sposobem jest skorzystanie z firm takich jak Panek – w ofercie całe mnóstwo doskonałych samochodów. Jest w czym wybierać. 😉

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze