Jak wyposażyć samochód na mrozy

Skrobaczki, szufelki i odmrażacze – te akcesoria każda z nas ma już na pewno pod ręką. Z naszej strony podsuwamy jeszcze kilka pomysłów na akcesoria, które mogą uprzyjemnić zimowe wojaże.

Moduł zdalnego uruchamiania silnika

Za pomocą tego urządzenia uruchomisz samochód nie wychodząc z domu, posługując się pilotem. Moduł może być wyposażony w funkcje alarmu, dozbrajania alarmu po nieumyślnym rozbrojeniu i wyjściami sterującymi zewnętrznymi przekaźnikami zapłonu i rozruchu. Obejmuje zasięg ok. 200 m (nieco mniejszy w terenie gęsto zabudowanym).

Grzałka silnika

Służy do ogrzania cieczy chłodzącej i stopniowego podgrzewania temperatury cieczy w układzie chłodzenia silnika spalinowego, a w konsekwencji – silnika jako takiego. Taką grzałkę montuje się między chłodnicą a blokiem silnika z wykorzystaniem zegara sterującego, który pozwala na określenie czasu grzania. Efekt? Silnik jest wstępnie podgrzany, zatem poranny rozruch szybszy. Szybciej ogrzewa się również wnętrze i odszraniają szyby.

Podgrzewacze foteli

Maty podgrzewające fotele są produkowane z włókien silikonowo-węglowych i można je montować w każdym samochodzie z instalacją 12V. System korzysta z napięcia akumulatora samochodowego i ma zazwyczaj kilkustopniową regulację, nie przekraczającą jednak temperatury 37 stopni.

fot. materiały prasowe

Podgrzewane wycieraczki

Oprawa takich wycieraczek zawiera element grzewczy przebiegający przez całą długość pióra. Taka grzałka po włączeniu zasilania osiąga 60 stopni Celsjusza, nagrzewając specjalnie wyprofilowane pióro, zaprojektowane tak, by przylegało równomiernie do szyby. W najprostszym wariancie instalacja takich wycieraczek opiera się na zasilaniu elektrycznym zapalniczki.

Zimowy niezbędnik

Czyli to, co przezorny kierowca mroźną porą powinien mieć pod ręką. Taki zestaw zależy od indywidualnych potrzeb, ale dobrze, by zawierał skrobaczkę i zmiotkę, parę rękawiczek, podstawowe narzędzia – śrubokręt, młotek, kombinerki, ręczniki papierowe, saperkę, kable rozruchowe, wyposażoną apteczkę, latarkę, wodę pitną i koc.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Akumulator to nawet polski za parę groszy, Jenoxa choćby, można nabyć i będzie wytrzymalszy pewnie jak niejeden zachodni, choćby przereklamowane Centry.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze