Quantcast
Karolina Chojnacka

Jak wygląda proces produkcji Porsche 911? Film dokumentalny zdradza wszystkie tajniki producenta

Porsche 911 jest produkowane w Stuttgarcie od 1963 roku. Jak wygląda ten proces? Zobaczcie sami!

Dla tych, którzy chcą zobaczyć proces produkcji Porsche 911, niemiecki producent oferuje wycieczki po fabryce w Stuttgarcie. Jeśli jednak, z różnych przyczyn nie jest w stanie wziąć udziału w takiej atrakcji, to niemiecka telewizja „Welt” opublikowała godzinny film dokumentalny, który przenosi linię montażową prosto do twojego salonu.

Film, który możecie obejrzeć poniżej, wyjaśnia, jak od samego początku do końca powstaje obecna generacje 911. „Welt” otrzymał pozwolenie na sfilmowanie niemal każdego etapu procesu w fabryce, w której zbudowano wszystkie Porsche 911 od czasu premiery modelu w 1963 roku. Cenne spostrzeżenia pracowników i kadry kierowniczej pomagają opowiedzieć pełną historię samochodu.

Filmy dokumentalne o fabrykach mogą być naprawdę nudne, ale ten wyjątkowo prezentuje dane w przystępny i ciekawy sposób. Zawiera również historyczne ciekawostki temat 911 (np. dlaczego nie nazywano go 901, jak początkowo planowało Porsche) i prezentuje wewnętrzny dział renowacji, który daje klasycznym modelom nowe życie. Wreszcie daje widzom rzadki podgląd do wnętrza studia projektowego, w którym narodziło się obecne 911.

Jeśli po obejrzeniu filmu twoja ciekawość na temat sposobu produkcji Porsche 911 została rozbudzona, to proponujemy wskoczyć do samolotu lecącego do Niemiec i osobiście zwiedzić fabrykę. Koszt wycieczki z przewodnikiem to 10 euro za osobę i trwa ona około 90 minut.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze