Jak wybrać samochodowe zabawki dla dziecka?

Chyba większość z nas zna ten scenariusz: dziecku w aucie nudzą się widoki i zaczyna broić. Czy można dobrać zabawki tak, by wszyscy pasażerowie byli zadowoleni?

Nie ma się co dziwić dzieciakom, szczególnie tym najmłodszym. Jesień za pasem i czeka nas szaruga, a ciemne wnętrze auta także nie napawa maluchów specjalnym optymizmem. Można na szczęście w bardziej lub mniej oszczędny sposób zająć nasze dzieci odpowiednimi zabawkami.

Sęk w tym, by dobrać je do wieku i zainteresowań dziecka. Najmłodsze dzieci będą zachwycone pluszakami i przyczepianymi, zwisającymi z sufitu zabawki. Starsze dzieci nie zadowolą się już byle pluszową zabawką i będą potrzebować rzeczy, które je zajmą w bardziej wyszukany sposób. Najlepiej sprawdzają się tutaj przenośne konsole czy odtwarzacze DVD. Dla tych najbardziej wybrednych można zakupić nawet przyczepiany do sufitu ekran LCD, choć w większości przypadków będzie to raczej duży i zbędny wydatek.

Jednak wybór zabawki pod kątem dziecięcych preferencji to nie wszystko i musimy pamiętać o dodatkowych kryteriach. Po pierwsze, zabawka musi się podobać dziecku, dlatego warto iść na zakupy całą rodziną. Po drugie, zabawka musi być stuprocentowo bezpieczna: posiadać wszystkie atesty i dobre mocowanie. Wszelkie przedmioty leżące luzem w aucie, podczas wypadku będą działały jak pociski odbijane rykoszetem. No i po trzecie: komfort kierowcy także jest ważny. Zabawka nie może wydawać drażniących dźwięków, które potrafią na dobre rozproszyć naszą uwagę. Starszym dzieciom warto zapewnić słuchawki do kompletu z danym urządzeniem.

Oczywiście najlepszym sposobem na zajęcie dziecka, jest obecność drugiego rodzica w aucie. Nie ważne jednak jaką metodę wybierzecie, liczy się kreatywność i umiejętność wykrzesania z ograniczonej przestrzeni auta jak największych możliwości zainteresowania malucha. W czasie wzmożonego ruchu przed i po 1 listopada, gdy dzieci nudzą się zarówno w aucie jak często i na cmentarzach, skuteczne zajęcie ich uwagi będzie korzystne dla wszystkich stron.

Wiele propozycji zabawek znajdziecie na Motocainie w kategorii Motobrzdąc!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze