Jak wpaść w poślizg na prostej drodze?

Jazda zimą potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie, gdy warunki na drodze zmieniają się diametralnie na przestrzeni kilkuset metrów. Niech ten film będzie ostrzeżeniem.

W sieci pojawił się film, na którym widzimy próbę wyprzedzania Toyoty Yaris. Podczas tego manewru suchy asfalt nagle zamienia się w lodowisko, przez co pojazd zaczyna gwałtownie tracić przyczepność. 

W takiej sytuacji najlepiej zachować spokój i delikatnie odpuścić pedał gazu, starając się utrzymać tor jazdy. Każdy nerwowy ruch może się zakończyć „tańcem” samochodu na lodzie, a następnie wizytą przydrożnym rowie.

Na szczęście z przeciwnej strony nie nadjeżdżał żaden inny pojazd, ale samochód, który wypadł poza to drogę przewrócił się na bok.

https://www.youtube.com/watch?v=zng1NnE75Vo

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

niestety ale przy trudnych warunkach atmosferycznych to może przytrafić się każdemu 🙁 ale podstawą bezpieczeństwa na pewno są dobre, zimowe opony. Ja sprawdzam je regularnie i w razie potrzeby wymieniam. Kupuje w sklepie online tyresinternationalgroup, więc nawet nei muszę po nie nigdzie jechać tylko przysyłają mi je do domu.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze